Epidemia nie przeszkodziła inwestycji na warszawskiej Pradze. Ponad połowa mieszkań w Stalowej 27 sprzedanahousemarket.pl - 08 czerwca 2020 10:13


Eiffage Polska Budownictwo przed terminem osiągnął kolejny kamień milowy przy budowie nowoczesnej kamienicy w sercu warszawskiej Pragi. Następny - zamknięcie trzeciego poziomu projektu zaplanowano jeszcze w tym miesiącu. Zainteresowanie lokalami w tej praskiej inwestycji utrzymuje się na wysokim poziomie. Ponad połowa mieszkań już znalazła swoich właścicieli.

Stalowa 27 to kolejna inwestycja realizowana przez spółki grupy Eiffage w Polsce w ramach synergii dewelopera Eiffage Immobilier Polska oraz generalnego wykonawcy, Eiffage Polska Budownictwo. Projekt powstaje w sercu Pragi, jednej z coraz prężniej rozwijających się stołecznych dzielnic. Mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, zespoły inwestora oraz wykonawcy sprawnie prowadzą projekt, wyprzedzając harmonogram. Obecnie trwają prace przy wyprowadzaniu pionów kolejnej kondygnacji. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie klientów potwierdza, że wprowadzając właściwe zabezpieczenia oraz zachowując rygory, Eiffage potrafi działać odpowiedzialnie, dbając o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów.

-  W czasie epidemii konieczne było wprowadzenie specjalnych zasad bezpieczeństwa oraz zwiększenie liczby kontaktów z klientami w trybie online. Dzięki temu zainteresowanie nabywców inwestycją na Pradze w ostatnim czasie nie zmniejszyło się - mówi Justyna Kałuża, dyrektor ds. rozwoju projektów Eiffage Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wprowadzenie odpowiednich procedur bezpieczeństwa, zarówno wobec klientów jak i pracowników przynosi korzyści. Mimo spowolnienia gospodarczego i nieco gorszych wyników w branży, Eiffage utrzymuje dobre tempo inwestycji. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czasie od stycznia do kwietnia 2020 liczba oddanych do użytku mieszkań zmniejszyła się w stosunku do ubiegłego roku o 2,8 proc., natomiast liczba lokali, których budowę w tym czasie rozpoczęto, była niższa o 12,7 proc. Analogicznie spadek liczby wydanych pozwoleń na budowę wyniósł w tym okresie 5,2 proc.

Stalowa 27 na warszawskiej Pradze to kamienica, powstająca między budynkami o numerach 25 i 29. Na ścianie pierwszego z nich przed laty artysta Tomasz Biernat stworzył charakterystyczny mural „Kocham Pragę”. Chcąc zachować ten symboliczny dla Nowej Pragi znak i jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, deweloper umiejscowi go na elewacji powstającego budynku. Pomysł spotkał się z akceptacją autora muralu, który postanowił przekazać Eiffage Immobilier Polska prawa do grafiki. Deweloper zadbał też o zieleń przy budynku. Wewnętrzną część kamienicy wypełni zielone patio, a lokatorzy mieszkań na parterze będą mogli korzystać z wydzielonych prywatnych ogródków. W budynku zaprojektowano również przestrzeń do przechowywania rowerów i wózków. Kamienica w całości przystosowana będzie dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja przy Stalowej 27 zostanie oddana wiosną 2021 r. Aktualnie trwa sprzedaż mieszkań. Łącznie powstanie 60 apartamentów, o pow. od 28 do 90 mkw.