Espresso powstanie na dawnym Jeziorze ŻoliborskimHouseMarket.pl - 14 marca 2016 13:56


Mostostal Warszawa zrealizuje czwarty etap budowy Osiedla Espresso na Woli. Budynek mieszkalny będzie posadowiony w tzw. rynnie żoliborskiej, czyli pozostałości po dawnym Jeziorze Żoliborskim.


Osiedle Espresso powstaje na warszawskiej Woli przy ulicy Jana Kazimierza. Mostostal Warszawa jest generalnym wykonawcą III etapu budowy, która wkracza właśnie w fazę końcową. Jednak nasza współpraca z inwestorem – Ronson Espresso Sp. z o.o. – nie dobiega końca.

Oddział centralny pod kierownictwem Artura Soczewicy podpisał nowy kontrakt z Ronson Espresso Sp. z o.o., wart 32 400 000 zł netto. W ciągu 22 miesięcy Mostostal Warszawa wybuduje na osiedlu Espresso czwarty blok mieszkaniowy o powierzchni całkowitej 21 148,7 mkw. i powierzchni użytkowej mieszkań 7 226,52 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek realizowany będzie w zabudowie kaskadowej od 4 do 9 pięter. Znajdzie się w nim 5 klatek, 135 mieszkań, 11 lokali usługowych oraz dwupoziomowy podziemny garaż na 168 samochodów. Podziemny parking zajmie 98 proc. terenu działki, co wymaga dobrego zorganizowania pracy na terenie budowy.

- Cieszymy się, że to nam przypadnie doprowadzić ten projekt do końca. Przed nami spore wyzwanie. Budynek mieszkalny, który powstanie, będzie posadowiony w tzw. rynnie żoliborskiej. Rynna jest pozostałością po dawnym Jeziorze Żoliborskim, stąd duże nagromadzenie pyłów, torfów i gytii w podłożu. Musimy się liczyć z krańcowo zmiennymi warunkami gruntowymi, zwłaszcza, że badania wstępne wykazały również obecność wód gruntowych w tym miejscu. Mamy odpowiednie narzędzia do tego, by sprostać zadaniu. Bazujemy na wiedzy i doświadczeniu – naszym niewątpliwym atutem jest energiczny i zgrany zespół inżynierów, który znakomicie radzi sobie w ekstremalnych warunkach – powiedział Artur Soczewica, dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Podobnie jak przy poprzednich inwestycjach dla tego dewelopera kierownikiem kontraktu został Andrzej Kubiak, a kierownikiem budowy Grzegorz Szymborski.