Euro Styl rusza ze sprzedażą mieszkań na terenach postoczniowych w inwestycji Doki LivingHousemarket.pl - 07 grudnia 2020 14:14


Euro Styl z Grupy Dom Development uzyskał pozwolenie na budowę i rozpoczął sprzedaż 212 mieszkań i 15 lokali usługowych w dwóch budynkach pierwszego etapu projektu Doki Living. Deweloper równocześnie wprowadził do oferty 114 loftów serwisowanych, które powstają w Montowni – odrestaurowanym, zabytkowym gmachu przystosowanym do funkcji hotelowej z centrum konferencyjnym i food hallem w części parterowej.

Doki Living to część mieszkaniowa zakrojonej na dużą skalę, wielofunkcyjnej inwestycji Doki. Na historycznych, postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku powstaje śródmiejska zabudowa w układzie kwartałowym. Aby zapewnić komfort mieszkańcom, pomiędzy budynkami wprowadzona zostanie strefa uspokojonego ruchu, a  kameralność codziennego życia zapewnią patia z ogródkami zlokalizowane na I piętrach budynków (nad usługowymi parterami). Wzdłuż Montowni, aż do Europejskiego Centrum Solidarności, przebiegać będzie pieszy deptak – miejsce to będzie tętnić życiem dzięki licznym lokalom gastronomicznym i usługowym.

– Doki Living to pierwsza inwestycja mieszkaniowa na terenach postoczniowych Młodego Miasta. Jestem przekonany, że uczestniczymy w czymś bardzo ważnym, współtworząc jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Gdańska. Dokładamy starań, by jak najlepiej wpisać się w historyczny kontekst miejsca, tworząc spójną i wielofunkcyjną tkankę miejską – mówi Mikołaj Konopka, prezes spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development.

Atutem projektu jest bezpośrednie sąsiedztwo dworca PKP Gdańsk Główny i stacji SKM oraz licznych przystanków autobusowych i tramwajowych. Do słynnej fontanny Neptuna z DOKÓW można dotrzeć pieszo w niecały kwadrans, zaś do Muzeum II Wojny Światowej w zaledwie 5 minut.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W obecnej ofercie sprzedaży są dwa budynki – 5- i 8-piętrowy – połączone ze sobą pieszą kładką o industrialnym charakterze. Oferowane mieszkania i apartamenty mają od 25 do blisko 130 mkw. (od 1 do 5 pokoi). W apartamentach na wyższych kondygnacjach zaprojektowano przestronne tarasy z widokiem na baseny stoczniowe, zabytkowe stoczniowe żurawie i wieże Starego Miasta. Na pierwszych piętrach budynków – nad halami garażowymi i częścią usługową – przewidziano dostępne tylko dla mieszkańców patia z ogródkami oraz ze strefami wypoczynku i rekreacji. Wyniesienie kameralnych części wspólnych poza poziom miejskiego życia zapewni użytkownikom komfort i poczucie intymności. Wszystkie mieszkania posiadać będą balkony, tarasy albo loggie. Budynki będą miały eleganckie, przestronne strefy wejścia w klimacie industrialnym. Lobby windowe na  każdym piętrze doświetlone będą światłem dziennym, a  w  budynku o północnej ekspozycji, czekając na  windę, będzie można podziwiać stoczniowe żurawie. Wysoką jakość wykończenia dopełnią ceramiczne okładziny elewacji i aluminiowa stolarka okienna.

Budynki posiadać będą dwupoziomowe hale garażowe. Udogodnieniem dla rowerzystów będą rowerownie, stojaki oraz miejsca postojowe zaplanowane wzdłuż osiedlowych uliczek.
Projekt Doki Living realizowany jest w trzech etapach, w których łącznie powstanie 670 mieszkań. Pierwsze dwa budynki zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2022 roku oraz w II kwartale 2023 roku.

Tuż obok inwestycji, przy skrzyżowaniu ulic księdza Jerzego Popiełuszki i Rybaki Górne, uruchomione zostało biuro sprzedaży Euro Stylu, w którym można zapoznać się z pełną ofertą Doki Living i Montownia.

Montownia 

W zabytkowym gmachu Montowni, która również otrzymała pozwolenie na budowę, na terenie inwestycji Doki, Euro Styl wprowadził do oferty 114 loftów serwisowanych. Są to w pełni wyposażone apartamenty o powierzchni od 37 do 51 mkw. z łazienką i aneksem kuchennym. Prowadzić będzie do nich przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą w standardzie hotelowym. 

Na parterze Montowni znajdzie się food hall w industrialnym stylu o powierzchni ponad 2 tys. mkw., z wkomponowanymi w przestrzeń artefaktami, m.in. historyczną suwnicą. Jego dopełnieniem będzie centrum konferencyjne oraz przestrzeń biurowa o powierzchni około 420 mkw. Lofty serwisowane położone będą na  wyższych piętrach, oddzielonych od food hallu szklanym stropem, by zapewnić dostęp światła dziennego dopływającego ze świetlika dachowego.