Evergreen 365. Zielone ogrody w centrum Poznania

Mieszkanie w centrum czy dom na przedmieściach – przed takim wyborem staje wiele osób szukających idealnego miejsca do zamieszkania. Inwestycja Evergreen 365 łączy obydwie te cechy, pozwalając nam cieszyć się własną zieloną oazą w centrum Poznania.

Autor: HouseMarket.pl 29 maja 2017 10:42

Budynek Evergreen 365 składa się z siedmiu kondygnacji – podziemnej hali parkingowej, lokali usługowych oraz pięciu pięter mieszkalnych. W ofercie znajdziemy niewielkie mieszkania o powierzchni ok 40 mkw., idealne dla singla lub małej rodziny, a także blisko 100-metrowe apartamenty doskonałe dla osób ceniących przestrzeń. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Bukowskiej i Grochowskiej co zapewnia doskonałą lokalizację w pobliżu ścisłego centrum Poznania.

To co wyróżnia inwestycję Evergreen 365 na tle innych obiektów mieszkalnych to szklarnie zlokalizowane na tarasach, dzięki którym mieszkańcy będą mogli przez cały rok cieszyć się bliskością natury oraz wyhodowanymi przez siebie kwiatami czy warzywami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oaza w centrum miasta

Evergreen 365 najtrafniej można opisać jako zieloną enklawę w centrum tętniącego życiem miasta. Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Grochowskiej oraz Bukowskiej, u styku dzielnic Jeżyce i Grunwald. Nieopodal inwestycji Evergreen 365 znajduje się Ogród Botaniczny, Uniwersytet Medyczny oraz Centrum Handlowe King Cross, a dotarcie do dworca PKS i PKP zajmie zaledwie kilka minut. W pobliżu znajdują się również budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich – miejsce wielu wydarzeń z różnych dziedzin gospodarki czy kultury.

Bliskie sąsiedztwo pętli tramwajowo-autobusowej Ogrody zapewnia doskonałą komunikacją z innymi częściami miasta oraz sprawia, że zawsze będziemy w centrum wydarzeń kulturalnych Poznania. W kilka minut możemy znaleźć się w naszej ulubionej restauracji na starówce, odwiedzić najmodniejsze kluby lub wziąć udział w wernisażu w jednej z licznych galerii sztuki.

Sam budynek Evergreen 365 znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest odizolowany od ulicy Bukowskiej pasem roślinności, a nieopodal znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz tereny spacerowe. W pobliżu znajduje się też szkoła, przedszkole, przychodnie i place zabaw, co sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi.

Przydomowy ogród

Mieszkanie w centrum miasta i własny ogródek? Właśnie takie pozornie niemożliwe połącznie było główną ideą przyświecającą architektom odpowiedzialnym za projekt budynku Evergreen 365. W ten sposób powstała konstrukcja pełna kontrastów. Minimalistyczny grafitowy prostopadłościan nawiązujący do otaczających go budynków mieszkalnych został przełamany stalową konstrukcją balkonów ze znajdującymi się na nich niewielkimi szklarniami.

Szklane ogrody stojące w opozycji od surowości bryły dodają całej konstrukcji lekkości i stają się znakiem rozpoznawczym inwestycji. Szklarnie przypisane do części mieszkań pełnią jednak nie tylko rolę estetyczną. Są one miejscem, gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu, wypić kawę z przyjaciółmi czy rozwijać swoje ogrodnicze pasje i uprawiać kwiaty lub warzywa. Jest to idealne rozwiązanie do osób, które tęsknią za atmosferą domu z ogrodem, ale chciałyby mieszkać w centrum miasta. Całości sielskiego klimatu dopełnia znajdujące się w pobliżu targowisko Świt, które jest przykładem typowego ryneczku wielobranżowego, na którym możemy nabyć produkty od lokalnych, małych przedsiębiorców.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych