Ewa Rathe-Głowacka, Victoria Dom: Oddajemy mieszkania w terminie, ale jest coraz trudniej

Victoria Dom rozpoczęła właśnie sprzedaż kolejnych mieszkań w 10. już etapie inwestycji Miasteczko Nova Ochota, jednak deweloper nie ukrywa, że oddawanie mieszkań w terminie stanowi coraz większe wyzwanie.

Autor: Housemarket.pl 05 listopada 2021 08:28

  • W ofercie jest 149 lokali o powierzchni od 26 mkw. do 99 mkw.
  • Mieszkanie można kupić już od 340 tys. zł.
  • Deweloper podkreśla, że mimo pandemicznych opóźnień w całym sektorze, wszystkie jego inwestycje są oddawane w terminie.

MNO to konsekwentnie realizowana koncepcja „miasta w mieście” ze wszystkimi udogodnieniami aglomeracji w osiedlowej skali. W inwestycji powstającej na styku Ochoty, Włoch i Rakowa w sprzedaży są mieszkania 1,2,3,4- i 5-pokojowe. Każde z nich ma balkon lub ogródek. W budynku zaprojektowano przestrzeń na komórki lokatorskie, boksy rowerowe i wózkownię.

Inwestycje oddawane na czas

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Naszym atutem jest przekazywanie mieszkań klientom w terminie. A niektóre udaje nam się oddać nawet przed oficjalnym terminem. Nie będę jednak ukrywać, że niestety jest to coraz trudniejsze. Potwierdzają to deweloperzy, a także dane. Z najnowszych badań CBRE wynika, że właśnie z tego powodu liczba mieszkań na warszawskim rynku pierwotnym maleje. Od lipca do września br. sprzedanych zostało 4 tys. lokali, czyli niemal o jedną trzecią mniej niż w poprzednim kwartale. Deweloperzy zmagają się ze skutkami pandemii w postaci barier administracyjnych – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, w którym liczba rozpoczętych budów mieszkań spadła. – W sytuacji niesłabnącego popytu, każdy lokal z gwarancją otrzymania w terminie kluczy przyciąga klientów – dodaje E. Rathe-Głowacka.

Dobra lokalizacja zarówno dla rodzin, jak i singli

Miasteczko Nova Ochota to bardzo atrakcyjna propozycja „miasta w mieście” z licznymi udogodnieniami oferowanymi mieszkańcom.

– Zaplanowaliśmy inwestycję przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz młodych osób, które planują swoje pierwsze „M”. Z myślą o nich zaprojektowaliśmy kort tenisowy, skwer z fontanną, lokale usługowe oraz stację ładowania samochodów elektrycznych. Rodzice na pewno docenią bliskość osiedlowego przedszkola, a wszyscy znajdujące się nieopodal tereny zielone, w tym m.in Park Szczęśliwicki oraz Park ze Stawami Cietrzewia – mówi E. Rathe-Głowacka.

Lokalizacja Miasteczka Nova Ochota jest przyjazna pod względem komunikacyjnym – pozwala szybko dostać się do centrum stolicy. W odległości 3 minut jest stacja WKD Raków, która dodatkowo ułatwia poruszanie się bez stania w korkach. Na osiedlu będzie bogaty asortyment sklepów, na większe zakupy w kilka minut można dotrzeć do CH Blue City, Reduty oraz sklepów takich jak: E.Leclerc, Castorama lub Makro.

Blisko 700 mieszkań do IV kwartału 2022 roku

Budowa osiedla mieszkaniowego Miasteczko Nova Ochota rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku, a dobiegnie końca w czwartym kwartale 2022 roku. Victoria Dom odda do użytku w sumie 680 lokali. 10 etap jest finalnym w całej inwestycji. Generalnym jej wykonawcą jest spółka AMConstruction.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych