Fabryka na Pradze. Imponujące lofty w zabytkowej manufakturze

Realizowana przez Budrem Fabryka na Pradze to starannie zaprojektowany zespół mieszkaniowo-usługowy, łączący przedwojenną zabytkową zabudowę fabryczną z nowoczesną architekturą. Naczelną ideą, jaka przyświecała architektom, była chęć odtworzenia tkanki miejskiej z jej pierzejowo-oficynowym charakterem.

Autor: HouseMarket.pl 31 marca 2017 08:59

Nie bez znaczenia dla projektu pozostawał fabryczny klimat przedwojennej Pragi wraz z przeplatającą się kamieniczną zabudową mieszkalną. Częścią kompleksu jest zabytkowy budynek dawnej fabryki, gdzie przed wojną współistniały trzy manufaktury: Fabryka Farb Drukarskich „Pigment”, Fabryka makaronu „Napoli” oraz Fabryka Kondensatorów i Oporów „Inż. A. Horkiewicz”.

Cegła na fasadzie

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elewacje nowoprojektowanych obiektów od ulicy Radzymińskiej będą zróżnicowane. Zastosowanie cegły na jednej z nich stanowi wyraźne nawiązanie do istniejącej zabytkowej zabudowy fabrycznej a soft-loftowy charakter dodatkowo podkreślą wykończenia korytarzy i klatek schodowych. Natomiast druga, nowoczesna w formie i w pełni przeszklona fasada drugiego budynku nawiąże do praskich kamienic mieszkalnych i zarazem odtworzy pierzejowy charakter ulicy. W tej części inwestycji znajdą się klasyczne mieszkania.

Przy ulicy Radzymińskiej 12 powstanie 112 mieszkań, a kolejnych 39 pod numerem 10. Lokale będą miały zróżnicowane powierzchnie – kawalerki od 27 mkw., mieszkania dwupokojowe od 36 mkw., trzypokojowe od 58 mkw. a czteropokojowe od 65 mkw.

Wszystkie lokale posiadają balkony, loggie a na parterze ogrodzone ogródki. Na ostatnich piętrach niektóre lokale wyposażono w tarasy. Dodatkowym atutem tych na parterze będzie ich wysokość - 3,3 m, a na pozostałych kondygnacjach - 2,7 m.

Imponujące przestrzenie loftowe

Duże okna dobrze doświetlą pomieszczenia. Wygodę, bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców zapewnią cichobieżne windy, dwupoziomowy garaż podziemny, komórki lokatorskie, całodobowy monitoring z kontrolą dostępu oraz dwie recepcje. Kompleks Fabryka na Pradze będzie posiadał wejście zarówno od ulicy Kawęczyńskiej jak i od Radzymińskiej. Z każdej strony zaprojektowano recepcję. Wjazd do dwupoziomowego garażu podziemnego zaplanowano od ulicy Radzymińskiej.

W drugim etapie inwestycji zaplanowano rewitalizację budynku dawnej fabryki przy ulicy Kawęczyńskiej 9/11/13. Powstaną nowoczesne, funkcjonalne, wysokie na ponad cztery lub nawet pięć metrów przestrzenie loftowe. Unikalnym ich atutem będzie niewielka powierzchnia (od 25 do 57 mkw.), ale jednocześnie możliwość powiększenia ich metrażu przez wykorzystanie dużej wysokości pomieszczeń.

W Fabryce na Pradze przewidziane są także mieszkania dostępne w programie MdM. Oddanie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych