Fama Jeżyce powiększa pulę mieszkań

Monday Development wchodzący w skład grupy Unidevelopment, rozpoczął budowę kolejnego etapu inwestycji Fama Jeżyce. Spółka prowadzi już sprzedaż rezerwacyjną. W nowej ofercie dostępnych jest 369 lokali mieszkalnych oraz 12 usługowych.

Autor: housemarket.pl 25 maja 2022 12:32

  • Osiedle Fama Jeżyce to projekt Monday Development.
  • Inwestycja znajduje się na terenach dawnych zakładów Wiepofama, przy ulicy Dąbrowskiego.
  • W najnowszym etapie inwestycji na poznańskich Jeżycach, powstaną dwa budynki liczące łącznie 369 mieszkań.

- Nowe Jeżyce, czyli ta część Jeżyc, gdzie powstaje m.in. nasza inwestycja, zyskuje zupełnie nowe oblicze. Zgodnie z planami urbanistycznymi na najbliższe lata, na terenie dzielnicy powstanie komfortowy układ komunikacyjny, duży park oraz, nowy miejski plac z punktami usługowymi i handlowymi. Deptak biegnący przez centralną cześć Famy połączy się z placem, tworząc przestrzeń spotkań. Jeżycka inwestycja, której realizację rozpoczęliśmy w 2020 roku, zdecydowanie wpisuje się w nowy, odmieniony charakter tych postindustrialnych terenów i staje się przyjaznym, dobrym miejscem do zamieszkania - mówi Iwona Chmielewska, dyrektor zarządzający Monday Development.

Fama Jeżyce to osiedle z infrastrukturą zapewniającą komfort codziennego życia. Prócz budynków mieszkalnych powstają tu nowe drogi, zielone skwery oraz wewnętrzne dziedzińce w każdej części osiedla. Nie zabraknie na nich stacji Wi-Fi, ładowarek do telefonów komórkowych oraz elementów rekreacyjnych. Co więcej, dostępne będą także przestronne rowerownie wraz z samoobsługowym serwisem oraz stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W centralnej części osiedla powstanie deptak z miejscami do wypoczynku i sąsiedzkiej integracji. Znajdą się przy nim restauracje oraz punkty usługowo-handlowe. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstaną place zabaw.

Na terenie inwestycji Fama Jeżyce powstaną liczne miejsca integracji dla mieszkańców. Fot. mat. pras.

Mieszkania skrojone na miarę

W najnowszym etapie inwestycji na poznańskich Jeżycach, powstaną dwa budynki liczące łącznie 369 mieszkań. Osoby poszukujące kameralnej atmosfery docenią z pewnością mniejszy budynek o podwyższonym standardzie wykończenia, w którym znajdzie się 47 mieszkań. Z kolei dla tych, którym zależy na przestronnych czterech kątach, najlepszym wyborem będą mieszkania o większych metrażach. Są one dostępne w drugim budynku, liczącym 322 lokale mieszkalne o zróżnicowanych powierzchniach.

- Przy projektowaniu Famy Jeżyce naszym głównym założeniem było zapewnienie wysokiego komfortu życia jej mieszkańców, przy jednoczesnym zachowaniu spójności z lokalną, jeżycką zabudową. W ten sposób powstała koncepcja budowy dwóch nieco odmiennych budynków. Pozwoli nam to zaspokoić potrzeby szerszej grupy klientów i z pewnością dodatkowo zwiększy zainteresowanie inwestycją - mówi Iwona Chmielewska.

Kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki

Jeżyce to jedna z popularniejszych dzielnic Poznania, która oferuje liczne możliwości spędzania czasu wolnego, np. - korzystając z uroku pobliskich terenów rekreacyjnych i zielonych oraz jezior. Na Jeżycach odbywają się również liczne wydarzenia kulturalne. W niedalekiej odległości od inwestycji Fama Jeżyce znajduje się Teatr Nowy oraz klimatyczne Kino Rialto, działające nieprzerwanie już od 75 lat. Co więcej, wystarczy zaledwie kilkunastominutowy spacer, by dotrzeć do urokliwego Parku Sołackiego czy Ogrodu Botanicznego z wieloma ciekawymi okazami.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych