FB Antczak zadebiutuje na rynku niemieckim

Dwa kameralne budynki z 16 mieszkaniami klasy premium wybuduje FB Antczak w Spandau w Berlinie. Projekt Q5 jest pierwszą inwestycją realizowaną przez Grupę na niemieckim rynku deweloperskim.

Autor: housemarket.pl 06 września 2021 10:53

  • FB Antczak wybuduje premierową inwestycję na niemieckim rynku.
  • Powierzchnia użytkowa mieszkań realizowanych w ramach inwestycji Projekt Q5 wyniesie około 1,2 tys. mkw.
  • W oparciu o spółkę Antczak Germany, która niedawno dołączyła do grupy FB Atczak, deweloper zamierzamy wzmacniać pozycję w Niemczech. 

Projekt Q5 jest realizowany w zachodniej części Berlina przy ulicy An der Kappe 82 - w sercu dzielnicy Spandau. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki o nowoczesnej architekturze, harmonijnie komponującej się z historyczną zabudową tej części miasta. W obu budynkach powstaną zarówno kompaktowe mieszkania jednopoziomowe, jak i przestronne dwupoziomowe apartamenty. Pierwszy budynek, znajdujący się od strony spokojnej ulicy, zostanie wyposażony w windę i pomieści łącznie dwanaście lokali. W tylnej części działki, w kameralnym budynku od strony podwórka, powstaną cztery mieszkania i apartamenty. Lokale będą miały powierzchnię od 37 do nawet 153 m kw.

CZYTAJ TEŻ: FB ANTCZAK - SPODZIEWAMY SIĘ, ŻE 2021 BĘDZIE PRZEŁOMOWY 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ważnym atutem inwestycji jest lokalizacja. Wygodny dojazd do centrum metropolii zapewnia m.in. szybka kolej miejska (S-Bahn). Przyszli mieszkańcy będą mogli delektować się wspaniałymi widokami na sąsiedni park (Spectepark) i odpoczywać na przestronnych tarasach lub w przydomowych ogródkach.

Znakiem rozpoznawczym dzielnicy jest tutejsza cytadela, pełniąca dziś funkcję ważnego ośrodka kultury. Istotnymi punktami na mapie Spandau są zabytki pobliskiego Starego Miasta, urokliwe wybrzeża rzeki Haweli oraz rozciągający się nieopodal las (Spandauer Forst) z licznymi trasami rekreacyjnymi oraz rezerwatami dzikich zwierząt.

- Projekt Q5 to pierwsza inwestycja FB Antczak na niemieckim rynku mieszkaniowym, który jest dla nas naturalnym kierunkiem rozwoju. W Berlinie, w doskonałej lokalizacji, realizujemy bardzo ciekawy pod względem architektonicznym projekt skierowany do najbardziej wymagających klientów. Zadbaliśmy m.in. o proekologiczne rozwiązania, które zapewnią mieszkańcom poczucie bliskości z naturą i pozwolą im istotnie optymalizować koszty energii. W oparciu o spółkę Antczak Germany, która niedawno dołączyła do Grupy, zamierzamy konsekwentnie wzmacniać naszą pozycję w Niemczech, wykorzystując nasze 40-letnie doświadczenie dewelopera, generalnego wykonawcy oraz inwestora na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych - podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań realizowanych w ramach inwestycji Projekt Q5 wyniesie około 1,2 tys. mkw. Większość lokali będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania zostaną oddane do użytkowania w niemieckim standardzie deweloperskim, tj. m.in. z drzwiami wewnętrznymi, okładzinami ścian oraz wykończonymi podłogami i łazienkami (biały montaż). Inwestycja spełnia restrykcyjne normy energetyczne publicznego programu „KFW-Effizienzhaus-Standard 55”, co oznacza, że izolacja cieplna konstrukcji jest o 30 proc. bardziej efektywna niż w budynkach referencyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych