FineTech Construction generalnym wykonawcą prac w Bohemie

FineTech Construction wykona rewitalizację 5 budynków historycznych po byłej m.in. fabryce kosmetyków, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. Powstać ma tam ok. 190 loftów.

Autor: housemarket.pl 28 października 2021 11:16

  • FineTech Construction odpowiada na Bohemie wykona prace rewitalizacyjne w 5 budynkach i budynkach historycznych w centralnej części - etap B – Glicerynownia, Kotłownia, Komin i teren wokół komina.
  • W ramach prac powstać ma blisko 200 loftów i16 lokali usługowych.
  • Zakończenie prac zapowiedziano na IV kwartał 2023 roku. 

W ramach kontraktu zleconego przez OKAM, Generalny Wykonawca odpowiadać będzie za rewitalizację 5 budynków, noszących nazwy po mieszczącej się tu kiedyś fabryce kosmetyków, w tym tzw. Budynku Produkcyjnego, Pudełkarnii, Magazynu Centralnego, Wieży oraz Budynku Elektryka, znanego również jako Rogatka, o łącznej powierzchni wynoszącej około 11 tys. mkw.

W ramach prac powstać ma blisko 200 loftów, umiejscowionych w budynkach 2 i 4-kondygnacyjnych z lokalami handlowo-usługowymi na parterze, a także z przebiciem/bezpośrednim przejściem przez Budynek Produkcyjny do serca Bohemy (plac z kominem).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kolejny etap rewitalizacji Bohema - Strefa Praga obejmie znaczącą część budynków pofabrycznych zlokalizowanych od ulicy Szwedzkiej. Rewitalizacja zabudowań przeprowadzona zostanie z zachowaniem industrialnego i historycznego charakteru budynków. Powstałe tu lofty będą mieć niepowtarzalny charakter i podobnych w Warszawie na ten moment nie znajdzie się nigdzie indziej. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć wykonawcę, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom pokładanym w tym wyjątkowym projekcie, co pokazała nasza współpraca przy okazji etapu B. Jestem przekonany, że efekty naszych wspólnych działań zachwycą wszystkich warszawiaków a w szczególności miłośników wyjątkowej atmosfery oryginalnych, industrialnych przestrzeni z nutką historii w tle - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

W budynkach znajdzie się również 16 lokali usługowych.

Prace budowlane FineTech Construction rozpoczną się w październiku 2021 r., a termin ich zakończenia przewidziany jest w IV kwartale 2023 r.

CZYTAJ TEŻ: BOHEMA OTWIERA SIĘ NA WARSZAWIAKÓW 

- Współpraca między OKAM Capital a FineTech Construction trwa już od ponad 3 lat, tym bardziej cieszy nas zaufanie, którym po raz kolejny obdarzył nas inwestor, zlecając wykonanie rewitalizacji kolejnego etapu inwestycji BOHEMA - Strefa Praga. Etap F jest nie lada wyzwaniem dla generalnego wykonawcy, niemniej jednak doświadczenie wyniesione z poprzednich projektów, w tym dwóch realizowanych dla OKAM Capital, pozwala nam z sukcesem patrzeć na realizację tego projektu. W FineTech Construction dbamy o to, by kolejne pokolenia w dynamicznej rzeczywistości XXI wieku nie straciły poczucia swoich korzeni i wartości historycznej otaczających budynków - podobnie jest w przypadku Bohema- Strefa Praga, która po części dzięki nam oddaje warszawskiej społeczności zamkniętą w przestrzeni duszę starej Warszawy – podkreśla Włodzimierz Bogiel, CEO FineTech Construction.

Na inwestycji Bohema, FineTech odpowiedzialny jest również za rewitalizację etapu B (poza Warzelnią), którego realizacja ma być zakończona w 2022 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych