Firmus buduje Osiedle Norweskie w Koszalinie

W dzielnicy Jamno w Koszalinie powstaje osiedle 48 domów jednorodzinnych. Osiedle Norweskie budowane jest przez norweskiego dewelopera Firmus Group. Budynki realizowane są według czterech różnych projektów nawiązujących swoją koncepcją i stylem do skandynawskiego designu, który daje poczucie ładu i uporządkowania przestrzeni.

Autor: HouseMarket.pl 17 października 2016 11:50

Projekt został zaprezentowany w połowie września br. i już zarezerwowano trzy spośród sześciu domów, które powstaną w ramach pierwszego etapu wczesną wiosną 2017 roku.

Podobnie jak w przypadku osiedli mieszkaniowych, deweloper zadba również o części wspólne z zielenią, małą architekturę oraz chodnikami, tworząc tym samym strefy bezpieczne dla dzieci. Wytyczona przestrzeń osiedla stanowi gwarancję pełnej infrastruktury z bramą wjazdową i drogami dojazdowymi do poszczególnych budynków, która będzie gotowa w momencie odbioru domów przez przyszłych mieszkańców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowa tego typu osiedli domów jednorodzinnych praktykowana jest już w większości większych miast w Polsce. W Koszalinie będzie to pierwsza tego typu inwestycja, w której właściciele nie będą musieli martwić się o nic poza kwestiami związanymi z aranżacją własnych wnętrz.

Osiedle Norweskie, choć zlokalizowane na północy Koszalina, będzie wzorcowo skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. W ramach kameralnego osiedla deweloper oferuje cztery typy domów o zróżnicowanej powierzchni, nawiązujące do nazw norweskich miast.

Łącznie powstanie 48 wolnostojących domów jednorodzinnych na działkach o powierzchni od 650 mkw. do 1200 mkw. Zgodnie z najlepszymi wzorcami skandynawskiego budownictwa, wszystkie domy zakładają maksymalne wykorzystanie dziennego światła, dzięki ustawieniu na osi wschód-zachód niezależnie od pory roku.

Generalnym wykonawcą Osiedla Norweskiego jest znana lokalna firma Ekowodrol, z którą Firmus Group współpracował przy realizacji wcześniejszych projektów w Mielnie. Za wykonanie części wspólnych odpowiedzialna jest firma Tebra. Inwestycja będzie powstawała etapami. W ramach pierwszego etapu powstają trzy domy według projektu Alesund, 1 dom Bergen oraz 2 domy Oslo. Ich zakończenie planowane jest na wczesną wiosnę 2017 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych