Foksal 13/15 ze wzrostem sprzedaży o 140 proc.

85 proc. luksusowych apartamentów zostało już sprzedanych przy Foksal 13/15 w Warszawie – donosi inwestor, firma Ghelamco. Wzrost ten pokazuje rosnące zainteresowanie na rynku luksusowych nieruchomości, którego nie spowalnia rosnąca inflacja.

Autor: Housemarket.pl 17 grudnia 2021 11:42

– W tym roku odnotowaliśmy w inwestycji Foksal 13/15 wzrost wartości sprzedaży o 140 proc. w porównaniu do wyniku z poprzedniego roku. Największym powodzeniem cieszyły się większe apartamenty, o powierzchni średnio 130 mkw . Pozostało nam w ofercie jeszcze kilka lokali od 79 do 226 mkw. Swoją wielkością zadowolą one zarówno szukających wygodnego apartamentu z jedną sypialnią, jak i luksusowej przestrzeni na ostatnim piętrze z panoramicznymi oknami, z których można podziwiać widok na centrum Warszawy – mówi Piotr Łukasik, dyrektor departamentu Residential w Ghelamco Poland.

Rezydencja Foksal 13/15 to dwie XIX-wieczne, spektakularnie odnowione kamienice, zlokalizowane przy Trakcie Królewskim, mieszczą w sobie nie tylko luksusowe apartamenty z bogactwem detali i zdobień z czasów belle epoque, ale również nowoczesne, apartamenty z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę Warszawy oraz ekskluzywne lokale usługowe. Na nowych właścicieli czeka już tylko kilka z tych niepowtarzalnych wnętrz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieruchomości segmentu luksusowe jako zabezpieczenie kapitału

Luksusowe apartamenty cieszą się nieustannie ogromnym powodzeniem. Zainteresowania nimi nie spowalnia zarówno rosnąca inflacja. Wynika to z faktu, że są one pod kątem cen, jak i popytu najmniej podatne na wahania rynku nieruchomości.

– Są to dobra, których podaż jest zawsze ograniczona. Stanowią one jedynie 1 proc. oferty nieruchomościowej, dostępnej na sześciu największych rynkach w Polsce. Natomiast w obrębie nieruchomości premium tylko nieliczne projekty możemy zaliczyć do segmentu luksusowego. Podaż tego typu projektów jest bardzo mała, gdyż wymaga zaangażowania ponadprzeciętnych środków i ogromnego doświadczenia inwestora , dlatego tak mało inwestycji tej klasy co Foksal trafia na rynek – wyjaśnia Piotr Łukasik.

Lokale usługowe

Rezydencja mieści również ekskluzywne lokale usługowe o powierzchniach od 66 do 179 m2. Zachwycają one swoimi oryginalnymi wnętrzami poddanymi kompleksowej renowacji. We wszystkich pomieszczeniach znajdziemy zabytkowe piece kaflowe, olśniewające mozaikowe parkiety, łukowe oka i polichromie. Jest to idealne miejsce zarówno na biuro, jak i showroom czy galerię sztuki.

– W dzisiejszych czasach rozpoznawalna lokalizacja to swoista przepustka do pozyskiwania nowych klientów. Ważny jest także prestiż, który przemawia za otwarciem działalności w luksusowym lokalu usługowym. Inwestycja w nietuzinkową nieruchomość z przeznaczeniem na przestrzeń biznesową to gwarancja zysku. Kryje się za nią bardzo ograniczona, a wręcz znikoma podaż lokali luksusowych w tego rodzaju lokalizacjach. W naszej rezydencji znajdują się jedynie 4 takie lokale, co niewątpliwe wpływa na ekskluzywność tego miejsca – dodaje Piotr Łukasik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych