Folie Richter. Apartamentowiec w kształcie wieży z klocków

Zaprojektowany przez architektów holenderskiej pracowni MVRDV apartamentowiec Folie Richter ma szansę stać się najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Montpellier. Mieszkania przypominają nałożone na siebie bez składu pudełka w kolorach, które odważnie ze sobą kontrastują.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 09:17

Kolorowy wieżowiec stanie w Montpellier we Francji. Znajdują się w nim kawalerki, stancje studenckie oraz lokale o różnym standardzie – od średniego poziomu cenowego do wysokiego.

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Architekci z holenderskiej pracowni MVRDV nazwali swój projekt wertykalnym miasteczkiem, bo zaprojektowali w wieży mieszkania dla różnych grup społecznych, które - jak w każdym mieście - żyją obok siebie. Mieszkańcami Folie Richter mają być studenci, single i rodziny z dziećmi o różnym statusie majątkowym.

Projekt ma wcielać w życie ideę integracji społecznej, ale część studencką architekci wyraźnie oddzielili od pozostałych apartamentów. Dla żaków zaprojektowali osobne wejście do budynku, a ich mieszkania skupili wyłącznie na niższych kondygnacjach. Studenci mają też własny publiczny taras. Na parterze apartamentowca zaplanowano restauracje i sklepy, a przed wieżowcem - elegancki plac miejski. W podziemiu przewidziano garaż podziemny, a na najwyższej kondygnacji - podniebny bar.

Mieszkania mają różne metraże i ceny, ale wszystkie wyposażono w balkony i tarasy ze szklanymi balustradami. Zdobią je drzewa i rośliny w donicach. Bryła budynku przypomina wieżę ułożoną z klocków. Mieszkania, zupełnie jak nałożone na siebie bez składu pudełka, rozbijają linearną sylwetkę budynku.

Bryła staje się dzięki temu zaskakująco dynamiczną konstrukcją. Każdy apartament pomalowany jest na inny kolor. Czerwone, żółte, zielone, błękitne, pomarańczowe i białe moduły mieszkań odważnie ze sobą kontrastują. Dzięki tak kolorowej fasadzie Folie Richter ma szansę stać się najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Montpellier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych