Fotoplastykon z generalnym wykonawcą

Korporacja Budowlana Dom została generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji Polnordu – Fotoplastykonu w Gdańsku. Spółka została wybrana w przetargu, w którym złożyła ofertę o łącznej wartości 24,2 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 05 maja 2017 10:34

Budowa inwestycji rozpocznie się w maju 2017 r. i potrwa do sierpnia 2018 r. Inwestorem będzie spółka zależna Polnordu – Polnord Apartamenty. KB DOM wybuduje trzy czterokondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdą się 153 lokale o metrażach od 29 do 104 mkw., komórki lokatorskie, boksy, rowerownia i wózkownia.

W ramach inwestycji, w podziemnej hali garażowej, powstanie 51 miejsc postojowych, a kolejne 151 znajdzie się na zewnątrz obiektów. Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie również za przygotowanie infrastruktury technicznej, plac zabaw oraz osiedlowy układ drogowy wraz z zagospodarowaniem terenu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Naszym celem jest wzmacnianie obecności Polnordu na najważniejszych rynkach w Polsce, a do takich zalicza się duży i chłonny rynek trójmiejski. Aktualnie średnio raz w miesiącu rozpoczynamy nową inwestycję, co wpisuje się w naszą strategię jak najszybszej zabudowy posiadanego banku ziemi. Jednocześnie bardzo dbamy o to, by kolejne uruchamiane projekty były dopasowane do lokalnych potrzeb. Osiedle Fotoplastykon spełnia te założenia. W ubiegłym roku zmieniliśmy sposób realizacji projektów, opierając je na generalnym wykonawstwie zamiast zlecania prac inwestorowi zastępczemu. To pozwala nam uzyskać lepszą marżę, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny rynkowej i wysokiej jakości wykonania budynków – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Osiedle Fotoplastykon powstanie w okolicy ulic Guderskiego i Flisykowskiego w południowej dzielnicy Gdańska – Rębowie. Inwestycję charakteryzują nowoczesne bryły budynków i jasne elewacje oraz ciekawe detale, które w tym przypadku pozwolą odnaleźć nawiązanie do trójwymiarowych obrazów fotoplastykonu.

Wszystkie mieszkania posiadać będą balkony lub ogródki na parterze. Lokale znajdujące się na ostatnim piętrze, dysponować będą tarasami z widokiem na zbiornik retencyjny Świętokrzyska II – największy tego typu akwen w Gdańsku, z otaczającą go atrakcyjną infrastrukturą rekreacyjną, placami zabaw, siłownią na wolnym powietrzu i ścieżkami spacerowo-rowerowymi.

Usytuowanie osiedla i rozwinięta okoliczna infrastruktura zapewnią również łatwy dostęp do punktów usługowych i handlowych. W odległości zaledwie 10 minut drogi znajdują się m.in. poczta, szkoła, przychodnia lekarska oraz centrum handlowe Fashion House Outlet. W 15 minut mieszkańcy dotrą na Dworzec Główny i do centrum Gdańska. Dogodną komunikację zapewni bliskość obwodnicy Trójmiasta, portu lotniczego oraz dużych węzłów komunikacyjnych i komunikacji miejskiej.

Ceny mieszkań w inwestycji Fotoplastykon rozpoczynają się już od 4.575 zł za mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych