Francuski deweloper postawi mieszkania na Bemowie

Międzynarodowy koncern Swietelsky pracujący przy nowej linii metra w Wiedniu wybuduje kolejne mieszkania Bouygues Immobilier Polska w Warszawie. Na osiedlu Górce zbuduje 7-kondygnacyjną Novélię Bemowo.

Autor: housemarket.pl 13 maja 2022 13:09

  • Francuski deweloper właśnie ogłosił generalnego wykonawcę swoich mieszkań na Bemowie.
  • Umowa na realizację Novélii Bemowo została podpisana z firmą Swietelsky.
  • Koncern zobowiązał się, że do końca pierwszego kwartału 2024 roku wybuduje przy ulicy Wieśniaczej 89 mieszkań w 7-kondygnacyjnym budynku o ciekawej formie z garażem podziemnym.

Firma Swietelsky powstała w 1936 roku w Austrii. Od tego czasu rozwinęła działalność w 19 krajach europejskich, w tym od 2000 roku również w Polsce. Swietelsky do tej pory zrealizował w naszym kraju ok. 50 projektów. Na koncie ma budowę m.in. Centrum Handlowego Okęcie w Warszawie, a także modernizację stadionów w Krakowie, Gorzowie Wlkp., Bełchatowie czy Łęcznej. Firma realizowała także projekty dla Politechniki Lubelskiej, OBI, sieci Kaufland, Metro Group, T-Mobile, Tesco i Lidla.

- Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Bouygues Immobilier Polska na generalnego wykonawcę kolejnego dużego projektu mieszkaniowego. W czasach kryzysu ważne jest, aby polegać na zaufanych partnerach. Wraz z naszym doświadczonym zespołem koncentrujemy się na terminowej realizacji projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Naszym celem jest wniesienie znaczącego wkładu w tworzenie wartościowej przestrzeni mieszkalnej w Warszawie - mówi Klaus Bleckenwegner, dyrektor operacyjny Swietelsky.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koncern specjalizuje się również w budownictwie kolejowym, dróg i mostów, tuneli, a także obiektów położonych na terenach trudno dostępnych. Jego flagowym obecnie projektem w Europie jest rozbudowa wiedeńskiego metra.

CZYTAJ TEŻ: BOUYGUES IMMOBILIER POLSKA DEBIUTUJE W TRÓJMIEŚCIE  

- Swietelsky to godny zaufania partner, który sprawdził się już wcześniej przy realizacji naszej inwestycji Alinea. Wykonawca posiada szerokie portfolio projektów w Europie, duże doświadczenie w Polsce i wyspecjalizowaną kadrę, dlatego wierzymy, że zadba o każdy detal Novélii Bemowo - mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Kameralne mieszkania na Bemowie

Novélia Bemowo powstanie w budynku o nowoczesnej formie. Projektanci przełamali bryłę rytmicznymi uskokami, a elewację na całej długości otaczają linie balkonów.

- Dobre doświetlenie mieszkań w całej inwestycji uzyskamy dzięki szklanym balustradom balkonowym. Dodatkowo lokale na najwyższym, szóstym piętrze są celowo cofnięte w stosunku do elewacji o 3 metry - mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Do wyboru będzie łącznie 89 mieszkań o układach 2-,3- i 4-pokojowych oraz zróżnicowanej powierzchni – od 35 do 126 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki, a mieszkania na najwyższej kondygnacji – duże tarasy na dachu.

Inwestycja zostanie wyposażona w ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED. Przy budynku pojawi się zieleń i budki lęgowe dla ptaków, a rośliny będą podlewane wodą deszczową zgromadzoną w zbiorniku retencyjnym. Mieszkańcy skorzystają z inteligentnych wideodomofonów podłączonych pod smartfony oraz ze stojaków na rowery.

Lokalizacja Novélii zapewni mieszkańcom nie tylko odpoczynek wśród zieleni, ale również wygodny dostęp do komunikacji zbiorowej i szybki wyjazd na trasę S8 (zaledwie 9 minut samochodem). Do najbliższego przystanku autobusowego i tramwajowego można dotrzeć w 10 minut, a do stacji metra Bemowo – której otwarcie planowane jest w lipcu tego roku – w 14 minut. Dla rodzin znacznym udogodnieniem będzie przedszkole i żłobek, które znajdują się w odległości 6 minut spacerem od budynku, a fani aktywności fizycznej na świeżym powietrzu na pewno docenią pobliskie tereny zielone w Parku Moczydło czy Parku Górczewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych