Galeria Rzeszów powiększy się o biura i mieszkania? Jest szansa, ale i warunek

Jeśli rzeszowscy radni zaakceptują zmiany w planie zagospodarowania, właściciel Galerii Rzeszów będzie mógł zainwestować w zabudowę podcieni galerii i biurowo-mieszkalną wieżę, która stanie obok handlowego giganta - podaje rzeszow.wyborcza.pl.

Autor: rzeszow.wyborcza.pl 14 lipca 2017 10:02

Wstępne założenie mówi o wysokościowcu do 100 metrów, który zawiera część biurową i mieszkania na wynajem. W tej koncepcji zawarte są też trzy poziomy parkingu, co pozwoli zwiększyć powierzchnię parkingową w należącej do rzeszowskiego biznesmena Ryszarda Podkulskiego Galerii Rzeszów.

Projekt zmian w planie zagospodarowania terenu przy al. Piłsudskiego, dzięki którym mogłaby zostać rozbudowana Galeria Rzeszów został przedstawiony radnym w kwietniu. Oprócz budowy wieżowca, inwestor chce wybudować windę przy wejściu głównym. Radni zaakceptowali zarówno budowę szybu dla windy, jak i wieżowca. Ale przy okazji tych dwóch zmian, inwestor chce uzyskać zgodę na jeszcze jedną. Chce zabudować podcienia przy Galerii Rzeszów, dzięki czemu bryła Galerii Rzeszów stałaby się bardziej nowoczesna. Ale to rozwiązanie, którego absolutnie nie akceptują radni. Dopóki rada nie zaakceptuje nowego planu, wieżowiec nie może zostać wybudowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych