Galeria Sztuki w kamienicach Foksal 13/15

W warszawskich kamienicach Foksal 13/15 powstała galeria sztuki Wallspace. Galeria wpisuje się i kontynuuje historię kultowej ulicy Foksal.

Autor: housemarket.pl 29 października 2021 12:40

  • Foksal 13/15 to inwestycja apartamentowa, którą firma Ghelamco realizuje w historycznym centrum Warszawy.
  • Dwa budynki zostały zaprojektowane i wybudowane przez architekta Artura Ottona Spitzbartha w ostatnich latach XIX wieku.
  • O wyjątkowości inwestycji Foksal 13/15 stanowi bogactwo autentycznych, XIX-wiecznych detali, które ocalały we wnętrzach.

- Marki ekskluzywne zwyczajowo wybierają prestiżowe lokalizacje, które zapewniają im wyselekcjonowane otoczenie – architekturę, sąsiadów oraz klienta docelowego. Lokalizacja w centrach miast naturalnie czerpie z istniejącego przepływu klienta w tym biznesowego i turystycznego i z tego względu jest preferowanym wyborem dla operatorów handlowych, czy instytucji kulturalnych. Przy wyborze miejsca ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, kto jest moim klientem docelowym, jak do mnie dociera, co jest dla niego ważne, czy moja marka będzie odpowiednio do jej charakteru wyeksponowana – mówi Anna Wysocka, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych, JLL.

CZYTAJ TEŻ: BOGATA PRZESZŁOŚĆ KAMIENIC FOKSAL 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zwłaszcza przedsiębiorstwa oferujące usługi luksusowe nie rezygnują z tradycyjnych lokali dla biznesu – co więcej, jeszcze większą uwagę przywiązują do ich lokalizacji. Szczególnie ważne jest to dla firm, którym zależy na kreowaniu poczucia zaufania i stabilności. Do tego typu można zaliczyć sektory private bankingu, czy kancelarie adwokackie, które wciąż cenią sobie biura usytuowane w historycznych kamienicach i w centrach dużych miast. Prestiżowy adres daje też poczucie wyjątkowości, co jest szczególnie ważne dla marek oferujących produkty luksusowe jak ekskluzywne butiki, domy mody, czy galerie sztuki.

Wallspace Gallery od kilku miesięcy mieści się pod adresem Foksal 13/15, czyli w odrestaurowanych budynkach przy warszawskim Trakcie Królewskim, które przetrwały II wojnę światową. Jak tłumaczy współwłaściciel galerii, szczególnie ważny był historyczny aspekt ulicy Foksal, gdzie swoje wernisaże organizowali najważniejsi artyści polskiej awangardy jak: Henryk Stażewski, Tadeusz Kantor, Roman Opałka, Koji Kamoji, Leon Tarasewicz.

– Foksal 13/15 to obecnie najgorętszy adres w stolicy. Tylko mieszkańcy pobliskich kamienic nie zatrzymują się przed oświetloną wieczorami fasadą. Inni goście fotografują się przed bramą wejściową komentując historię domu z końca XIX wieku. To tutaj bije serce, nie tylko kulturalne, ale również towarzyskie, dzisiejszej Warszawy. Wallspace Gallery wpisuje się i kontynuuje historię kultowej ulicy Foksal. Fascynujące jest to, że możemy pracować we wnętrzach w stylu i duchu belle époque. Synergia sztuki w Wallspace Gallery z architekturą Foksal 13/15 tworzą niepowtarzalny klimat, który uwielbiają kolekcjonerzy oraz goście odwiedzający to magiczne miejsce – tłumaczy Robert Swaczyński, współwłaściciel Wallspace Gallery.

Na Foksal 13/15 dostępne są jeszcze 4 lokale usługowe o metrażach od 66 do 180 mkw. Każdy z nich ma ponad 3,5 m. wysokości. W kamienicach mieści się oprócz tego w sumie 55 apartamentów premium, z których ponad 80 proc. zostało już sprzedanych.

Kamienice Foksal zostatały w tym roku wyróżnione przez mieszkańców stolicy, zdobywając Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Doceniona została niespotykana na tę skalę rewitalizacja, w ramach której przeprowadzono wiele skomplikowanych prac przy wykorzystaniu innowacyjnych technik. Zaangażowano w nią niespotykane dotąd środki oraz najlepszych specjalistów w Polsce: architektów, konserwatorów artystów, rzemieślników oraz przedstawicieli wielu innych profesji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych