Gdański deweloper znany z biurowców rusza z premierowym projektem mieszkaniowym

Olivia Home, firma związana z Olivia Centre wchodzi na trójmiejski rynek mieszkaniowy. Premierowym projektem spółki jest inwestycja Platynowa Park w Gdańsku. Wyróżnikiem w ofercie Olivia Home będą inwestycje realizowanie w formule „pod klucz”.

Autor: housemarket.pl 25 maja 2022 14:42

  • Olivia Home to nowa marka na trójmiejskim rynku mieszkaniowym.
  • Plany dewelopera koncentrują się na realizacji inwestycji mieszkaniowych w wygodnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach, w pierwszej kolejności na terenie Trójmiasta.
  • Olivia Home stawia na wdrażanie nowoczesnych technologii, spełniających wymogi ekologicznego budownictwa.
  • Mieszkania w premierowym projekcie Platynowa Park dostępne będą w opcji pod klucz.

Wyselekcjonowane działki w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, dedykowane inwestycjom skierowanym do zróżnicowanych grup klientów oraz nowoczesne i ekologiczne technologie wznoszenia budynków łączą się z ambitnymi planami wejścia na lokalny rynek mieszkaniowy. To wszystko podparte wieloletnim doświadczeniem zdobytym w sektorze budownictwa na dużą skalę.

Firma stworzona przez zespół profesjonalistów rynku mieszkaniowego i komercyjnego wykorzystuje między innymi doświadczenie zdobyte podczas realizacji najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie i technologicznie obiektów komercyjnych Olivia Centre w Gdańsku. To największy w Polsce Północnej zespół budynków biurowych i usługowych. Wykorzystując technologiczne zaplecze organizacji powołano markę Olivia Home.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Plany dewelopera koncentrują się na realizacji inwestycji mieszkaniowych w wygodnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach, w pierwszej kolejności na terenie Trójmiasta. Dobrano je na podstawie zróżnicowanych potrzeb poszczególnych grup klientów: zakupu na cele mieszkaniowe, inwestycyjne czy second home. Wyróżnikiem w ofercie Olivia Home będą również inwestycje realizowanie w formule „pod klucz”.

- Doskonałe warunki naturalne Trójmiasta oraz utrzymująca się od wielu lat na wysokim poziomie pozycja aglomeracji w zakresie atrakcyjności dla inwestorów pozwalają prognozować jego duży potencjał rozwoju. Między innymi te czynniki w sposób naturalny wyznaczyły miejsce pierwszych realizacji mieszkaniowych w ramach nowego profilu działalności grupy związanej dotychczas z budownictwem nieruchomości komercyjnych w Oliwie czy PRS (private rented sector) na Zaspie w Gdańsku - mówi Ewa Nowicka, dyrektor ds. sprzedaży Olivia Home.

Olivia Home stawia na wdrażanie nowoczesnych technologii, spełniających wymogi ekologicznego budownictwa. Takie podejście jest odzwierciedleniem coraz silniejszego trendu na rynku nieruchomości, a biorąc pod uwagę skalę eksploatacji środowiska naturalnego przez branżę budowlaną - również koniecznością wynikającą z odpowiedzialności społecznej. Technologie używane przez dewelopera pozwalają na ograniczenie emisji CO2, zużycia surowców, zmniejszenie hałasu i uciążliwości budów dla sąsiedztwa, ale także na znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji - do ok. 12 miesięcy. Zapewniają również jednolity, wysoki standard realizacji.

Platynowa Park

Premierowym projektem Olivia Home jest inwestycja Platynowa Park. Otoczony zielenią, kameralny zespół dwóch czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych powstaje w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska, którą szczególnie upodobali sobie młodzi ludzie. W ofercie znajdują się najbardziej pożądane przez młode rodziny i ludzi rozpoczynających swoją karierę zawodową funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania dwu- i trzypokojowe o zróżnicowanym metrażu.

Duże przeszklenia zapewnią widok na zieloną okolicę i naturalne doświetlenie pomieszczeń. Do każdego mieszkania usytuowanego na piętrze przylegać będzie przestronny balkon, a lokale parterowe wyposażone będą w atrakcyjnej wielkości ogródki. Inwestycja dysponować będzie miejscami parkingowymi w halach garażowych, w tym wyposażonymi w gniazda do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejscami naziemnymi. W jej skład wejdą także rozwiązania wspierające ekologię, aktywność na świeżym powietrzu wśród rozległej zieleni oraz budowanie relacji sąsiedzkich. Zaplanowano strefę relaksu wyposażoną w altanę dostępną dla mieszkańców, łąkę kwietną, karmniki dla ptaków, ogrody deszczowe z roślinami hydrofitowymi, parkingi rowerowe, punkt serwisowania rowerów i hulajnóg oraz plac zabaw.

Jednym z rynkowych wyróżników inwestycji Platynowa Park będzie ekologia. W trakcie jej powstania inwestor opiera się na rozwiązaniach pozwalających na redukcję emisji CO2 do atmosfery aż o 60 proc. Dodatkowo, używane technologie budowy ograniczają ilość odpadów aż o 90 proc. Dla klientów będzie to potwierdzenie, że wybrany przez nich budynek powstał w oparciu o najlepsze standardy w zakresie ekologii i efektywnego wykorzystania zasobów.

Wszystkie z 48 mieszkań wchodzących w skład Platynowej Park zostaną wykończone pod klucz w standardzie, zaprojektowanym przez studio projektowe Design Anatomy odpowiedzialne za realizację m.in. nagradzanych przestrzeni biurowo rekreacyjnych w Olivia Centre.

Aranżacja kuchni dostępna w opcji wykończenie pod klucz. Fot. mat. pras.

To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie, zgodnie z którym inwestorzy na rynku pierwotnym coraz częściej szukają lokali gotowych do natychmiastowego wprowadzenia się, a zarazem zapewniających wysoką jakość wykończenia przez dewelopera. To również ważny argument dla klientów w dobie stale rosnących i nieprzewidywalnych cen materiałów wykończeniowych, a także niedoboru ekip remontowych. Co więcej, olbrzymią korzyścią dla mieszkańców będzie możliwość szybkiego zamieszkania w już wykończonym mieszkaniu.

łazienka w stylu Japandy. Fot. mat. pras.

Całościowy czas realizacji inwestycji deweloper zakłada na około 12 miesięcy. Lokale dostępne będą w trzech różnych wariantach stylistycznych: skandynawskim (Scandi), japońskim (Japandi) i nowoczesnym (Modern). W ofercie znajdą się także trzy wysokie poziomy standardu wykończenia, różniące się zastosowanymi materiałami.

Kuchnia w opcji Modern. Fot. mat. pras.

Za projektem architektonicznym inwestycji stoi biuro K&M Design, a za wystrój wnętrz odpowiedzialne jest wielokrotnie nagradzane, trójmiejskie biuro projektowe Design Anatomy.

- Wspólnym mianownikiem poszczególnych wariantów wystroju mieszkań była prostota form, dobór naturalnych materiałów i stonowanej palety barw. Chcieliśmy za pomocą architektury tej realizacji wykreować poczucie harmonii i spokoju, które w połączeniu z ekologią będą oddziaływać na jej przyszłych mieszkańców. Zaproponowane przez nas trzy style wystroju wnętrz: japandi, modern i scandi to jedne z najmodniejszych obecnie, a zarazem ponadczasowe kierunki stylistyki wnętrz. Wszystkie też odpowiadają naszej wizji stworzenia minimalistycznych, ale jednocześnie komfortowych przestrzeni - mówi Anna Branicka, leading architect w Design Anatomy.

Przedsprzedaż lokali Platynowej Park ruszyła w maju 2022 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2 kwartał 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych