Gdański Kwartał Uniwersytecki coraz bliżej końca

W nadmorskim klimacie Przymorza powstaje Kwartał Uniwersytecki, który zostanie oddany do użytku już w październiku bieżącego roku.

Autor: HouseMarket.pl 02 sierpnia 2016 11:39

Kwartał Uniwersytecki zlokalizowany jest przy ulicy Szczecińskiej w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic miasta. Gdańsk Przymorze, bo o tej dzielnicy mowa, to rejon leżący na pograniczu tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnego śródmieścia. W okolicy Kwartału Uniwersyteckiego znajdują się liczne tereny zielone, Uniwersytet Gdański, a także wiele punktów handlowych oraz obiekty użyteczności publicznej.

Moje własne M3

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle mieści się w granicach Centralnego Pasma Usługowego. Jest położone na styku zróżnicowanych struktur miejskich, co stawiało ogromne wyzwanie przed projektantami oraz wykonawcami. Zadania stworzenia konceptu Kwartału Uniwersyteckiego podjęło się biuro projektowe Forma Architekci, natomiast pieczę inwestora, jak i generalnego wykonawcy pełniła firma Inpro.

W ramach Kwartału Uniwersyteckiego powstają dwa budynki w niskiej zabudowie, których cechą charakterystyczną jest zróżnicowana liczba kondygnacji. Kolejno: trzy-, pięcio- oraz ośmiokondygnacyjne obiekty mieszczą 174 mieszkania oraz lokal usługowy. Przyszli lokatorzy mają możliwość wyboru odpowiedniego dla swoich potrzeb metrażu – od 26 mkw. do 119 mkw.

Kwartał Uniwersytecki spełnia wszelkie wymogi mieszkańców. Budynki wyposażone są w hale garażowe, funkcjonalne piwnice oraz windy. Na terenie osiedla znajduje się również wózkarnia oraz rowerownia. Wygodnym rozwiązaniem jest również wyposażenie parkingu zewnętrznego w miejsca dla rowerów.

Dla zapewnienia całkowitego spokoju oraz bezpieczeństwa teren zostanie częściowo ogrodzony, natomiast całe osiedle wyposażone zostanie w system nowoczesnego monitoringu, nad którym pieczę trzymać będzie ochrona. Przy realizacji projektu wykorzystywane są najnowsze technologie budowlane.

Cisza i spokój

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, projektanci stworzyli przestrzenne klatki schodowe zabezpieczone przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz mieszkań. Ich skuteczna izolacja akustyczna została wykonana za pomocą kompletnych systemów Schöck Tronsole. Składa się on z sześciu gotowych do montażu produktów.

Mocuje się je bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe oraz mostki akustyczne. Elementy Schöck Tronsole skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych. Podczas prac budowlanych zużyto 100 sztuk systemu Schöck Tronsole.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych