Gdański Nowy Port czeka na zmiany

W środę, 26 lipca, w gdańskim Nowym Porcie rozpoczyna się cykl spotkań informacyjnych na temat rewitalizacji dzielnicy. W planach m.in. remonty kamienic, ulic i podwórek.

Autor: HouseMarket.pl/UM Gdańsk 25 lipca 2017 10:04

W Nowym Porcie w najbliższych latach zostaną zainwestowane blisko 23 mln zł, z czego 19 mln zł będzie stanowić dofinansowanie z Unii Europejskiej. Czego dokładnie będą dotyczyć prace? O tym w każdą ostatnią środę miesiąca będzie można porozmawiać z przedstawicielami Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska, którzy w godzinach 16:00-17:00 będą pełnić dyżury w budynku CSW Łaźnia 2.

Nowy Port był objęty pierwszym etapem rewitalizacji. Wówczas wyremontowano budynek CSW Łaźnia 2 oraz zrewitalizowano Plac ks. Jana Gustkowicza. Obecnie Nowy Port wraz z Twierdzą Wisłoujście znalazł się na liście projektów dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekty te będą realizowane w latach 2018-2023. Nowy Port czekają więc kolejne zmiany. Ponad pięćdziesiąt budynków przejdzie remonty części wspólnych. Prace będą dotyczyć również części podwórek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych