Gdańszczanie będą mieszkać i pracować w domach na wodzie?

Spółka River Point zbuduje w Gdańsku pierwszy obiekt hotelowo-restauracyjny na wodzie. Stanie za cztery lata na Ołowiance.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2016 10:08

Jak informuje gdański ratusz, firma - River Point, chce zbudować do 2019 roku taki pierwszy obiekt,  który będzie pełnił funkcje hotelu i restauracji. Stanie na kanale Na Stępce na Ołowiance.

Przystań będzie się składała z trzech pływających jednostek, osadzonych na specjalnej platformie. Betonowa platforma, odporna na szkodliwy wpływ wody, zostanie wybudowana według  technologii, która jest sprawdzona między innymi w Szwecji, Finlandii oraz Niemczech. Będzie to jednostka pływająca, a nie stojąca na palach, a jednak kołysanie nie będzie odczuwalne.  

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzeczywiście Gdańsk ma się na kim wzorować. Pływające konstrukcje, takie jak zlokalizowane w Pampas Marina w Sztokholmie, na Eilbek kanale w Hamburgu czy w Maasbommel w Holandii, wyglądają zachwycająco.

W Polsce entuzjastą domów na wodzie jest Karol Zaremba, który  2011 roku wybudował sobie taki dom we Wrocławiu. To polski prekursor mieszkania na wodzie. Ale na wodzie buduje już Bydgoszcz i Warszawa. Drewniane domki na wodzie powstały też w Mielnie na jeziorze Jamno w Zachodniopomorskiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych