Gold Residence. Willa miejska o ponadczasowej architekturze

Realizowana przez Graf Development inwestycja Gold Residence jest willą miejską zlokalizowaną w warszawskiej dzielnicy Włochy przy ul. Kłosia 17. Pośród perełek architektonicznych zabudowy willowej ma ona indywidualny charakter i ponadczasową architekturę. Dopełnieniem będzie ciekawie zaaranżowana zieleń, która cieszy oko o każdej porze roku.

Autor: HouseMarket.pl 19 grudnia 2016 14:37

Atutem lokalizacji jest bliskość terenów zielonych oraz doskonałe połączenie komunikacyjne ze ścisłym centrum Warszawy. Atmosferę miejsca budują dodatkowo liczne kawiarenki i restauracje o niepowtarzalnym klimacie.

Gold Residence zaprojektowano jako budynek trzykondygnacyjny z aneksami zewnętrznymi w postaci balkonów od strony zachodniej, południowej oraz wschodniej. Pod budynkiem zlokalizowano garaż podziemny natomiast obsługa komunikacyjna możliwa jest od ul. Kłosia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek ma formę prostopadłościanu

W budynku znajdzie się 11 mieszkań i 12 miejsc parkingowych. Na parterze zaprojektowano wejście główne do budynku, z przedsionkiem i klatką schodową oraz windą. Dodatkowo na parterze zlokalizowano kotłownię i śmietnik dostępny od ul. Kłosia. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Pod ziemią powstaje parking, przewidziany dla 12 aut, w tym jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Tu również zaprojektowano komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.

Budynek ma formę prostopadłościanu o trzech kondygnacjach. Elewacja z płyty ceramicznej/betonowej w kolorze szarym z płytami ceramicznymi drewnopodobnymi lub jasnoszarym tynkiem. Od ul. Czesława Kłosia znajduje się rampa zjazdowa do garażu oraz wejście główne do budynku. Rytm okien, podziały pionowe i poziome pozostają w stałym module powtarzalności, przez co budynek ma prostą i elegancką formę. Atutem jest stonowana kolorystyka i zastosowanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych elewacji.

Strefa dzienna i nocna

Możliwa jest prosta zmiana pomieszczeń poprzez zmianę lokalizacji ścian działowych lub łączenie mieszkań. Większość zaprojektowano jako dwustronne z przestronnymi pokojami dziennymi, zapewniając ich optymalne przewietrzenie. Mieszkania mają wydzielone strefy dzienną i nocną oraz odpowiednią przestrzeń magazynową w postaci wnęk w holach i korytarzach oraz przy sypialniach.

Kuchnie znajdują się przy pokojach dziennych, aranżując jedną przestrzeń. Mieszkania na kondygnacji drugiej i trzeciej zaprojektowano z aneksem zewnętrznym w postaci balkonu dostępnego z strefy dziennej w lokalu. Mieszkania na parterze mają dostęp do ogrodu.

Zieleń została zaprojektowana dla podkreślenia charakteru budynku i poprawy warunków zamieszkania, zgodnie z ideą Miasta Ogrodu. Pełni funkcje estetyczne i osłonowe. Szata roślinna została dobrana tak, by zdobiła dom o każdej porze roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych