Gorzów Wielkopolski remontuje lokale na mieszkania socjalne

Do końca tego roku w Gorzowie Wlkp. zostanie wyremontowanych 113 lokali komunalnych, w których będą mieszkania socjalne. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autor: PAP 05 czerwca 2017 15:15

Jak poinformowała dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska, w zeszłym tygodniu zakończył się remont 20 mieszkań z tej puli. Do największego, trzypokojowego na ul. Fabrycznej wprowadziła się już siedmioosobowa rodzina.

Łącznie w ostatnim czasie wyremontowano 11 lokali jednopokojowych, siedem dwupokojowych i dwa lokale trzypokojowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Bardzo się cieszę, że tak sprawnie realizujemy ten projekt. Do działania motywują nas przede wszystkim potrzeby naszych mieszkańców. Przed nami kolejne remonty mieszkań, które oddamy gorzowianom – powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Dodał, że ten program pozwoli na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych zdecydowanej większości rodzin umieszczonych na liście przydziału lokali socjalnych w 2017 r. Na tejże liście znalazły się 143 rodziny.

Pod koniec 2015 roku miasto Gorzów Wlkp. dysponowało 365 wolnymi lokalami, które przed zasiedleniem wymagały remontu. Władze samorządowe w ramach rządowego programu wsparcia przy tworzeniu lokali socjalnych zwróciły się o pomoc do Banku Gospodarstwa Krajowego i ją uzyskały.

Pierwszy wniosek dotyczył remontu 20 lokali, którego koszt oszacowano na ponad 740 tys. zł. Drugi z wniosków obejmuje 93 mieszkania. Tutaj koszty wyniosą prawie 3 mln zł. W obu przypadkach dofinansowanie z BGK pokryje 45 proc. wydatków remontowych.

Łącznie na koniec zeszłego roku samorząd Gorzowa dysponował 488 lokalami socjalnymi, po wyremontowaniu 113 kolejnych będzie miał ich 601. Liberkowska wyjaśniła, że warunkiem przyznania mieszkania socjalnego jest kryterium dochodowe i liczebność rodziny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych