Harmonica House. Luksus po krakowsku

Spółka Eko-Park zrealizowała inwestycję Harmonica House w zabytkowej części krakowskiego Kazimierza u zbiegu ulic Trynitarskiej i Bonifraterskiej. Estetyczny a zarazem bardzo funkcjonalny obiekt, wyposażony jest w starannie zaaranżowany hall z 24-godzinną recepcją, wewnętrzny dziedziniec z oryginalnym ogrodem, dwie wysokiej klasy windy, część usługową i podziemny parking.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2016 09:09

Harmonica House to apartamenty o bardzo zróżnicowanych rozkładach pomieszczeń. W aktualnej ofercie jest ostatnich sześć apartamentów.

Teren inwestycji został ogrodzony. Deweloper zapewnia oświetlenie elewacji budynku i terenu wspólnego, wewnętrzne drogi z kostki oraz aranżację wewnętrznego dziedzińca w zakresie architektury zieleni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Harmonica House doskonale wpisuje się w zabytkową przestrzeń Kazimierza i historycznego kwartału ulic Bonifraterska, Trynitarska, Krakowska oraz Placu Wolnica. Nawiązuje stylistyką do znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie pięknej, XIX-wiecznej neogotyckiej zabudowy kompleksu bonifratrów, a także kontynuuje charakterystyczne dla Krakowa rozwiązania architektoniczne, jakimi są biały tynk i czerwona cegła, łącząc je z nowoczesnymi lukarnami w elewacji – uważa Andrzej Lipski, architekt  założyciel i partner IMB Asymetria.

Jedynie odległość spaceru dzieli Harmonica House od wawelskiego wzgórza, wiślanych bulwarów, na których zagościły malownicze barki i od tego jedynego klimatu przyjacielskich rozmów jaki zapewniają przytulne kawiarenki i restauracje przy wąskich uliczkach Kazimierza i Podgórza. Do współpracy w zakresie dekoracji hallów i korytarzy budynku zaproszono artystę z najbliższego sąsiedztwa – Pio Kalińskiego mającego pracownię przy ul. Mostowej i znanego w Krakowie dzięki swojemu Lokatorowi.

Seria powiększonych grafik „Spacery z Franciszkiem” będąca plastycznym zapisem spacerów z synem po starych i nie tylko zaułkach Krakowa i Kazimierza idealnie wpisała się w czarno białe nowoczesne wnętrza i wlała do wnętrza dobre emocje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych