HB1820 we Wrocławiu sięga najwyższego punktu

Nad budynkiem przy Haukego-Bosaka 18 i 20 we Wrocławiu pojawiła się wiecha, symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu.

Autor: Housemarket.pl 22 listopada 2021 10:24

  • Inwestycja wkroczyła w kolejny etap budowy, której zakończenie planuje się na trzeci kwartał 2022 roku.
  • Realizowany przez grupę Eiffage kompleks apartamentów powstaje na wrocławskim Przedmieściu Oławskim.
  • Ponad połowa z nich znalazła już swoich właścicieli.

Konstrukcja inwestycji HB1820 osiągnęła najwyższy punkt. Dotarcie do tego etapu zajęło zaledwie 7 miesięcy. W tym czasie wbudowano ok. 5480 m3 betonu oraz 580 000 kg stali. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku polegające na montażu okien, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz wykonywaniu ostatnich ścianek działowych, posadzek i tynków. Zespół realizacyjny rozpoczął też roboty dachowe, jak i prace przy elewacji.

W HB1820 zaprojektowano 96 apartamentów o zróżnicowanych metrażach: od 26 do 100 mkw. Ta kolejna po Atmo, wrocławska inwestycja Eiffage będzie wyjątkowa pod kilkoma względami. Ekologia, bezpieczeństwo i komfort użytkowania to tylko kilka z nich. Mimo zabudowy w ścisłym centrum miasta, projektantom udało się stworzyć małe ogródki dla mieszkańców, zlokalizowane na pierwszym piętrze. Elegancka bryła budynku ma wyważoną i prostą formę, pasuje więc do sąsiadującej z nim historycznej zabudowy. Podświetlona, ozdobiona roślinnością frontowa elewacja, dopełni obrazu, wzmacniając walory ekologiczne i estetyczne budynku. Duże okna zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie, a możliwość zamontowania klimatyzacji będzie dodatkowym atutem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To nie koniec zalet naszego apartamentowca - komentuje Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska. Jesienią br. deweloper zdecydował o wprowadzeniu do oferty lokali wyposażonych w system automatyki mieszkaniowej „Appartme”, oferując klientom, nowoczesne i ekologiczne zarządzanie zużyciem mediów we własnym mieszkaniu. „Appartme” daje realne oszczędności i duże możliwości rozbudowy, dzięki stosowaniu bezprzewodowo działających urządzeń. W sytuacji wyjazdu na kilka, a nawet kilkanaście dni, jednym przyciskiem można „zakręcić” wodę, wyłączyć gniazda elektryczne urządzeń działających w trybie czuwania, czy zmniejszyć do minimum niepotrzebne w tym czasie ogrzewanie pomieszczeń. Możliwe jest także zdalne zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem.

- HB1820 to na razie pierwsza nasza inwestycja, w której wprowadzamy systemy Smart Home. Ciągle poszukujemy rozwiązań niskoemisyjnych, co jest spójne z polityką grupy Eiffage. Już teraz w procesie budowy wykorzystujemy certyfikowane materiały ekologiczne, również pochodzenia roślinnego. Planujemy dalsze działania w tym kierunku – dodaje Sebastian Bieńkowski.

To odpowiedź na potrzeby nowej grupy klientów, również inwestorów, dla których liczy się nie tylko jakość i komfort, ale i nowoczesne usługi oraz rozwiązania odpowiadające na obecne wyzwania klimatyczne. Apartamenty HB1820, także te wyposażone w system „Appartme”, zostaną oddane do użytku pod koniec 2022 roku. Za wykonanie realizację inwestycji odpowiada spółka z Grupy – Eiffage Polska Budownictwo SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych