Heimstaden powiększa portfolio mieszkań na wynajem w Warszawie

Heimstaden Bostad, spółka zależna Heimstaden, kupiła od firmy Dantex 400 lokali mieszkalnych powstających w ramach projektu mieszkaniowego Aurora zlokalizowanego w warszawskich Włochach. Umowa przewiduje przekazanie mieszkań „pod klucz”, w związku z tym Heimstaden Bostad nie ponosi ryzyka związanego z realizacją samego projektu. Prace mają zostać ukończone w połowie roku 2024.

Autor: housemarket.pl 20 kwietnia 2022 12:53

Projekt jest częścią cieszącego się dużym powodzeniem osiedla położonego w atrakcyjnej lokalizacji – warszawskiej dzielnicy Włochy. To zaledwie 10 minut od centrum miasta, w pobliżu stacji Aleje Jerozolimskie i dużego centrum biznesowego.

Łącznie na wynajem przeznaczonych będzie 19 500 mkw., w ramach których znajdą się kawalerki, a także mieszkania z jedną, dwiema lub trzema sypialniami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wszystkie lokale będą wykończone i wyposażone zgodnie ze standardami Heimstaden. Średnia powierzchnia apartamentu wyniesie 49 mkw.

- Polska gospodarka i sytuacja na rynku mieszkaniowym stanowią mocne podstawy inwestycyjne dla naszych projektów. Wierzymy, że podobnie będzie w kolejnych latach. Z radością ogłaszamy zakup mieszkań wysokiej jakości, w bardzo atrakcyjnej części Warszawy, co pozwoli nam umocnić naszą obecność w stolicy – powiedział Stanislav Kubáček, dyrektor zarządzający zespołu inwestycyjnego Heimstaden w Europie Wschodniej.

Heimstaden Bostad dysponuje 4400 mieszkaniami w całej Polsce, w tym 2600 w Warszawie. Lokale znajdują się obecnie na etapie budowy i zostaną wykończone przez lokalne firmy „pod klucz”. Pierwsze z nich (282) mają zostać oddane najemcom już pod koniec tego roku. Najnowsza transakcja pozwoli odpowiedzieć na wyzwania przed jakimi stoi Warszawa, która doświadcza ciągłego napływu nowych mieszkańców.

CZYTAJ TEŻ: SEKTOR MIESZKAŃ NA WYNAJEM NA CELOWNIKU DEWELOPERÓW

- Nasze podejście i koncentracja na potrzebach klienta pozwala nam stworzyć wyjątkową ofertę opartą na koncepcji tzw. Friendly Homes. Wszystko zgodnie z naszym zobowiązaniem wobec polskiego rynku mieszkaniowego i przyjaznych dla środowiska rozwiązań – mówi Przemek Orchowicz, Head of Operations w Heimstaden.

- Transakcja została zawarta, bazując na formule forward funded, która w odniesieniu do panującej sytuacji umożliwia ograniczenie kosztów związanych z realizacją inwestycji – mówi Przemysław Pieniążek, członek zarządu Dantex.

W transakcji firmie Heimstaden doradzały: Arcadis, CBRE, Deloitte, Leach & McGuire oraz Dentons.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych