HorniGold - nowa marka na rynku apartamentów

Śląskie Kamienice szykują ofertę specjalną. Firma wprowadza na rynek nową markę HorniGold, która dedykowana będzie luksusowym apartamentom na krótkoterminowy wynajem.


Autor: HouseMarket.pl/Dziennik Zachodni 20 kwietnia 2017 14:43

Śląskie Kamienice chcą kupić kamienicę przy ul. Mickiewicza 3 w Katowicach, w której do ubiegłego roku działał Bank Śląski,. Następnym krokiem firmy znanej na Śląsku z udanych rewitalizacji ma być przekształcenie gmachu w luksusowy apartamentowiec. Modernistyczny budynek ma sześć kondygnacji i około 6 tys. mkw. powierzchni. Jak podaje Dziennik Zachodni, kamienica przy rynku będzie pierwszym tak dużym apartamentowcem w tym miejscu.

Rozwój nowej marki - HorniGold - to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Popyt na mieszkania przeznaczone na wynajem stale rośnie, a wśród najemców przeważającą część stanowią młodzi, pracujący ludzie. Rynek stolicy Górnego Śląska staje się też coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Ceny nieruchomości na Śląsku są jednymi z niższych w Polsce, co sprawia, że stopy zwrotu z inwestycji są jednymi z najwyższych. Jednocześnie czynsze na Śląsku są niższe od warszawskich o ok. 1/3.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych