Hudson Yards - tak powstaje największa inwestycja w Nowym JorkuHouseMarket.pl - 02 maja 2016 12:47


Hudson Yards to najpotężniejsza prywatna inicjatywa budowlana w historii Stanów Zjednoczonych i największa inwestycja w Nowym Jorku od czasów powstania Rockefeller Center. Dzięki budowie nowej dzielnicy powstaną apartamenty, handel, biura i nowoczesna infrastruktura.

Po ukończeniu Hudson Yards - w 2024 roku - w nowej dzielnicy będzie mieszkać lub pracować ok. 125 tys. osób. Za inwestycję odpowiada Related Cos., deweloper Hudson Yards we współpracy z Oxford Properties Group.

Inwestycja obejmuje ponad 17 mln stóp kwadratowych (ponad 5,18 mln mkw.) powierzchni komercyjnych i mieszkaniowych, w tym: nowoczesne biurowce, ponad 100 sklepów, restauracje, 4 tys. mieszkań, miejsca kultury i hotel Equinox.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do dyspozycji mieszkańców i gości oddana zostanie gigantyczna, bo licząca 14 akrów, przestrzeń publiczna oraz szkoła dla 750 uczniów.

W ramach inwestycji powstaną też apartamentowce. Zlokalizowany na północno-wschodnim rogu 30th Street i 11th Avenue, 15 Hudson Yards będzie pierwszym budynkiem mieszkalnym dzielnicy.  Zaprojektowany przez Diller Scofidio + Renfro i Rockwell Group, we współpracy z Ismael Leyva Architects, 15 Hudson Yards będzie liczył 910 stóp (ok. 277 mkw.) wysokości i zaoferuje około 391 mieszkań na sprzedaż lub na wynajem.

Budynek będzie się wyróżniał unikalną stożkową konstrukcją z widokiem na rzekę Hudson. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do szeregu udogodnień, w tym centrum fitness i usługi concierge.

Budowa 15 Hudson Yards rozpoczęła się jesienią 2014 roku, termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 2018 rok.

W 2019 roku zakończyć ma się z kolei budowa innego apartamentowca - 35 Hudson Yards - zlokalizowanego na południowo-wschodnim rogu 33. Street i 11th Avenue. Wielofunkcyjna wieża o powierzchni 1,1 miliona stóp kwadratowych (ponad 335,2 tys. mkw.) zaprojektowana została przez David Childs i Skidmore Owings & Merrill i znajdzie się w niej ok. 137 ekskluzywnych apartamentów, 200-pokojowy Equinox oraz biura. Liczący blisko tysiąc stóp wysokości (ponad 304 mkw.) budynek będzie najwyższym obiektem mieszkalnym w Hudson Yards.