i2 Development finalizuje kolejny etap Bulwaru Staromiejskiego

i2 Development kończy budowę i przyspiesza komercjalizację inwestycji Przy Arsenale, powstającej w ramach wieloetapowego projektu Bulwar Staromiejski. Ponad 70 proc. z 139 lokali w inwestycji zostało już sprzedanych, gros z pozostałych objętych jest rezerwacjami. Przekazania lokali w inwestycji rozpoczną się jeszcze w I kwartale. Zarząd firmy zakłada, że realizacja ostatnich z inwestycji Bulwaru Staromiejskiego zakończy się jeszcze w 2020 r.

Autor: housemarket.pl 21 lutego 2020 16:22

Przy Arsenale to największa z inwestycji realizowanych w ramach projektu Bulwar Staromiejski.
W 7-kondygnacjnym budynku stojącym w sercu Bulwaru wybudowano 123 mieszkania i 16 lokali usługowych, których łączna powierzchnia użytkowa to 6,2 tys. mkw. Spółka oczekuje, że w perspektywie najbliższych tygodni dla projektu zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie oraz rozpoczną się przekazania projektu.

– Przy Arsenale to ekskluzywny apartamentowiec, który wraz z postępami realizacji inwestycji cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Mając na uwadze obecnie prowadzone procesy sprzedażowe zakładamy, że komercjalizacja inwestycji zakończy się w I połowie 2020 r. – informuje Marcin Misztal, prezes i2 Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cały projekt Bulwaru Staromiejskiego przewiduje budowę lub renowację i adaptację na nowe cele budynków z 26 tys. mkw. powierzchni użytkowej.  Do tej pory oddano do użytkowania trzy inwestycje realizowane w ramach projektu:  Na Kazamatach, Między Basztami oraz Lofty przy fosie o łącznej powierzchni 6,7 tys. mkw. Harmonogram realizacji Bulwaru Staromiejskiego zakłada, że w 2020 r., oprócz inwestycji Przy Arsenale, zostanie oddanych do użytkowania sześć kolejnych etapów Bulwaru, co pozwoli na ukończenie tego prestiżowego projektu w tym roku. Jak informuje prezes giełdowej spółki, 78 proc. z 536 lokali w Bulwarze Staromiejskim zostało już sprzedanych, a część z lokali użytkowych w projekcie, o łącznej powierzchni niemal 5 tys. mkw., zgodnie ze strategią Grupy pozostanie własnością i2 Development w ramach rozwoju segmentu wynajmu.

Łącznie w 2020 r. i2 Development planuje sfinalizować 12 projektów z 769 lokalami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 43 tys. mkw. W ocenie Zarządu Spółka  ma potencjał, by w całym roku przekazać nabywcom około 700 lokali. Obecnie w ofercie i2 Development znajduje się rekordowe 1,3 tys. lokali w 19 inwestycjach we Wrocławiu o łącznej powierzchni 64 tys. mkw.

Dynamiczny wzrost Grupy, w tym zbudowanie atrakcyjnego banku ziemi pozwalającego na prowadzenie działalności w obecnej skali został sfinansowany z aktywnym wykorzystaniem finansowania zewnętrznego, w tym emisji obligacji.  Postępy w realizacji i komercjalizacji projektów pozwalają obecnie Grupie na systematyczne zmniejszanie zadłużenia, w tym m.in. w drodze wcześniejszego wykupu oraz skupu publicznie notowanych obligacji. Od połowy 2019 r. i2 Development skupiło lub wykupiło dług korporacyjny o nominale ok. 43 mln zł. Zadłużenie odsetkowe Grupy na koniec 2019 r. wynosiło 196,3 mln zł, wobec 217,3 mln zł na koniec 2018 r.

W 2020 r. spodziewamy się istotnych dodatnich przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej,
w tym z tytułu finalizacji Bulwaru Staromiejskiego. Środki te przeznaczymy na spłatę zobowiązań oraz inwestycje w rozwój Grupy – komentuje Marcin Misztal.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych