i2 Development zagospodaruje 2,5-hektarowy teren w centrum Wrocławia

i2 Development przedstawił plany zagospodarowania ponad 2,5 hektarowego terenu w ścisłym centrum Wrocławia. 14 budynków, w większości odrestaurowanych zabytków, deweloper przeznaczy na cele mieszkaniowe i komercyjne.

Autor: HouseMarket.pl 28 maja 2015 14:42

Zrewitalizowany obszar w otulinie fosy i rzeki, na której powstanie marina, z ławką o długości 120 m i terenami rekreacyjnymi będzie udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta i turystom. Wystawiany kilkukrotnie na sprzedaż teren znalazł nabywcę w 2014 r. – spółkę i2 Development. Po przeprowadzeniu wszystkich prac przygotowawczych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń administracyjnych dla całości inwestycji i2 Development przedstawiła plan zagospodarowania i wizję uszlachetnienia miejsca na miarę światowych rozwiązań.

Celem inwestora było zachowanie dziedzictwa terenu: część obiektów przy pl. Jana Pawła II 8 pochodzi jeszcze z XVI wieku. Dlatego zadbano, aby zachować starodrzew, wyłączyć obszar z ruchu drogowego i przygotować tereny rekreacyjne: strefy zdrowia i ścieżki rowerowe. Deweloper wzbogaci inwestycję o elementy małej architektury i odbuduje odkryte podczas prac szczątki zabytków – w tym wyjątkowego na skalę europejską bastionu kleszczowego. Ten historyczny obiekt architektury wojskowej zostanie okolony tzw. wrocławską ławką o długości 120 m – stwarzając miejsce dla przyszłych wydarzeń kulturalnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Obserwując światowe rozwiązania w rewitalizacji centrów miast doszliśmy do wniosku, że Wrocław zasługuje na nową odsłonę. Ocalałe dziedzictwo kulturowe, w tym zabytki architektury dają podstawę do stworzenia miejsca, gdzie chce się mieszkać i przebywać. Budujemy Bulwar Staromiejski, gdzie będą biura, mieszkania, apartamenty do najmu krótkoterminowego, apartamenty o charakterze loftów, kawiarnie, restauracje oraz tereny rekreacyjne. Dodatkową atrakcję dla przyszłych mieszkańców i pracowników stanowić będą strefy zdrowia i zieleni – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development S.A.

Bulwar Staromiejski znajduje się w centrum Wrocławia, w dzielnicy Stare Miasto, na Przedmieściu Mikołajskim. Położony jest na wschód od ujścia fosy miejskiej do rzeki Odry. O prestiżu inwestycji świadczy m.in. sąsiedztwo rynku wrocławskiego, Akademii Muzycznej, czy Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych