i2 Development zakończył rewitalizację zabytkowych kamienic we Wrocławiu

Wrocławski deweloper zrewitalizował kompleks dwóch historycznych kamienic przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej w stolicy Dolnego Śląska.

Autor: HouseMarket.pl 19 czerwca 2015 10:08

i2 Development zachowała możliwie najwierniej pierwotny charakter miejsca i wyglądu kamienic ze szczególną dbałością o projekt i materiały wykończeniowe dla przestrzeni wspólnych luksusowych wnętrz budynków. Efektem tej pracy są mieszkania z segmentu premium.

– Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Na własny koszt pobraliśmy i zbadaliśmy próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę. Dzięki temu przywróciliśmy historyczny odcień elewacji. Zależało nam na spójnym podejściu do inwestycji i treningu procedur, procesów budowlanych wymaganych przy renowacji grupy zabytków – ze względu na nasz flagowy projekt urbanistyczny – Bulwar Staromiejski z 14 budynkami na terenie objętym ochroną konserwatorską – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Odnowione kamienice przy ul. Piłsudskiego 89 i 91 zlokalizowane są na tzw. Przedmieściu Świdnickim – niektóre z budynków w tej części miasta pochodzą jeszcze z XIX wieku, jak dzisiejszy gmach Naczelnej Organizacji Technicznej przy Piłsudskiego 74. Założeniem projektu było więc zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz wraz z wkomponowaniem nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych – dodaniu funkcjonalność na miarę XXI wieku. Za wysokiej jakości projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Chamielec Architekci z Grupy i2 Development.

W kamienicy przy Piłsudskiego 91 utrzymanej w stylu neoklasycyzmu z elementami neorenesansu znajdują się 23 lokale, w tym studia o powierzchniach od 24,94 mkw., mieszkania 2-pokojowe od 35,51 mkw. i mieszkania 4-pokojowe od 80,81 mkw. Na parterze dodatkowo zlokalizowano dwa lokale usługowe o powierzchniach 50,86 mkw. i 55,35 mkw.

We wnętrzach Piłsudskiego 89 mieszczą się 22 mieszkania, w tym lokale typu „studio” o powierzchni od 21,22 mkw., mieszkania 2-pokojowe od 51,16 mkw. oraz mieszkania 3-pokojowe od 45,77 mkw. Parter przeznaczono na lokale usługowe o powierzchni 140,86 mkw. W sprzedaży pozostało zaledwie kilka wolnych mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych