I etap osiedla Ostoja w Rumii już skończony

INPRO S.A. właśnie zakończyło budowę I etapu osiedla Ostoja w Rumi. Utworzone w ramach kompleksu budynki A-E uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. Proces przekazywania kluczy do lokali ich nowym właścicielom rozpocznie się na początku grudnia.

Autor: Housemarket.pl 25 listopada 2021 10:54

Położone w Rumi dwuetapowe osiedle Ostoja dzięki niskiej, sięgającej zaledwie czwartego piętra zabudowie stanowi wyjątkowo kameralną inwestycję. W ukończonym właśnie I etapie projektu powstało 6 budynków obejmujących łącznie 138 lokali. Budynki A-E uzyskały już zgodę na użytkowanie, a klucze do mieszkań wkrótce trafią do rąk nowych właścicieli. W ramach tej fazy kompleksu powstały także dwie niezależne, naziemne hale garażowe z miejscami postojowymi. Atut lokali stanowią również przynależące do nich nasłonecznione, przestronne balkony oraz przydomowe ogródki, dzięki którym mieszkańcy mogą wypoczywać na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu.

II etap Osiedla Ostoja

W drugim, tworzonym aktualnie etapie zaplanowano 5 budynków mieszczących łącznie 108 funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach mierzących od 40,84 do 93,53 mkw., a także 3 hal garażowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle Ostoja zostało stworzone z myślą o osobach ceniących maksymalny komfort codziennego życia. W budynkach znajdują się udogodnienia takie jak windy, wózkarnie, rowerownie oraz piwnice. Dodatkowo na terenie osiedla zaprojektowano specjalne tereny rekreacyjne, dwa place zabaw dla najmłodszych oraz wielofunkcyjne boisko, pozwalające na codzienną rekreację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kompleks otoczony jest dużą ilością zieleni m.in. krzewów oraz drzew wysokich, które tworzą przytulny klimat oraz gwarantują mieszkańcom więcej prywatności.

Inwestycja Ostoja położona jest w Rumi, w odległości zaledwie 25 minut drogi od centrum Gdyni. W najbliższym sąsiedztwie kompleksu znajduje się centrum handlowe Port Rumia z licznymi sklepami i restauracjami oraz supermarketem Auchan. 

Projekt architektoniczny opracowała pracownia MS 15 Architektura, a funkcję Generalnego Wykonawcy pełni INPRO S.A.

Aktualnie w ofercie znajduje się 29 mieszkań tworzonych w ramach etapu I oraz 74 lokale powstające w etapie II. Ceny zaczynają się już od ok. 6 800 złotych brutto za metr kwadratowy. Planowany termin zakończenia budowy II etapu to 30 września 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych