II etap osiedla Perspektywa. Powstaną 252 lokale w śródmieściu GdańskaHousemarket.pl - 12 października 2020 12:32


Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development wprowadza na rynek 248 mieszkań i 4 lokale usługowe w ramach kolejnego etapu osiedla Perspektywa. Inwestycję wyróżnia atrakcyjna lokalizacja w śródmieściu Gdańska, u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i Legnickiej, sąsiedztwo czterech parków oraz bliskość Starego Miasta i infrastruktury usługowej. Zakończenie II etapu planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Zielona strona centrum – tak w skrócie określić można ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce zarówno dla osób pragnących korzystać z atrakcji miejskiego życia w śródmieściu Gdańska, jak i lubiących kameralny klimat i otoczenie natury.

- Jedną z wielu zalet Perspektywy jest łatwy dostęp do bogatej, śródmiejskiej oferty usługowej, sprawiającej, że to, co najbardziej potrzebne w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji położone w sąsiedztwie sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Będą też mogli wybierać z szeregu instytucji kultury. Blisko stąd m.in. do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Muzeum II Wojny Światowej – podkreśla Anna Tuszyńska kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Mieszkańcy Perspektywy będą mogli korzystać z aż czterech terenów zielonych, znajdujących się w okolicy: własnego parku ze spacerowymi alejkami na terenie osiedla, pobliskiego Parku Generała Józefa Bema i położonych 2 minuty spacerem od inwestycji Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko.

Pomiędzy budynkami zaprojektowano pocket park, stanowiący wyjątkową przestrzeń umożliwiającą kameralne spotkania w gronie przyjaciół oraz chwile relaksu na świeżym powietrzu. Dodatkowo na terenie osiedla zostanie zlokalizowany wielopoziomowy plac miejski, złożony z kaskadowo opadających tarasów. Wypełnią je rośliny i ciekawe elementy małej architektury, które stworzą doskonałe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przez teren osiedla będzie biegła aleja spacerowa, a na szczycie zostanie usytuowany taras widokowy.

Do mieszkań na parterach przynależeć będą ogródki, natomiast nabywcy mieszkań na wyższych kondygnacjach będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie lub tarasy. Między budynkami powstaną zielone patia wypełnione różnorodną roślinnością oraz place zabaw dla dzieci. Znajdą się tam również zachęcające do wypoczynku leżaki i ławki. Rowerzyści będą mogli korzystać z zadaszonych stojaków na rowery.

W zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi na terenie Perspektywy powstaną elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych.

Inwestycję wyróżnia zróżnicowana i harmonijna, wkomponowana w otoczenie architektura. Oferta II etapu osiedla Perspektywa obejmuje trzy budynki: jedną 3-piętrową kamienicę stanowiącą pierzeję ulicy Powstańców Warszawskich – z charakterystycznymi wykuszami i dwuspadowym dachem oraz dwa 7-piętrowe budynki w centralnej części inwestycji – o współczesnej formie, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W kamienicy do wyboru będą 22 mieszkania o metrażach od 42 mkw. do 101 mkw oraz 4 lokale usługowe na parterze o powierzchni od 39 mkw. do 98 mkw. W dwóch budynkach 7-piętrowych w ofercie jest łącznie 226 mieszkań o metrażach od 27 mkw. do 120 mkw. Pod budynkami II etapu powstanie wspólna, dwupoziomowa hala garażowa na 306 samochodów.