III etap Alei Praskich w Warszawie już w sprzedaży

Develia rozpoczyna sprzedaż III etapu osiedla Aleje Praskie - inwestycji, która powstaje na Grochowie na warszawskiej Pradze Południe. W ramach tej części projektu powstanie 156 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 20 czerwca 2022 14:43

  • Aleje Praskie powstają na warszawskiej Pradze Południe.
  • W ramach III części projektu powstanie 156 mieszkań.
  • Budowa III etapu Alei Praskich rozpocznie się w sierpniu.
  • Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.

- Aleje Praskie to jedna z najpopularniejszych inwestycji w ofercie Develii. Dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura lokalna, liczne udogodnienia dla mieszkańców oraz  zróżnicowana przestrzeń wspólna sprawiają, że mieszkania sprzedają się bardzo szybko. W I i II etapie pozostało już tylko 130 wolnych lokali - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia.

Nabywcy zainteresowani III etapem Alei Praskich mogą wybierać z szerokiej palety dostępnych lokali – od 29-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe mieszkania o powierzchni blisko 100 m kw. Do wszystkich przypisane będą balkony lub ogródki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej mogą zostać dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych.

Na parterze znajdzie się także lokal usługowy.

Centralnym punktem Alei Praskich będzie przestronny, wewnętrzny dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą wytłumiające hałas sztuczne pagórki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. Podobnie jak wcześniejsze dwa etapy, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM. Otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że dany obiekt został zrealizowany według najlepszych standardów i z troską o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców.

Inwestycja realizowana jest w okolicy o rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, usługowej i edukacyjnej. Sąsiedztwo ważnych węzłów komunikacyjnych, ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy Al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej, a w przyszłości ma powstać II linia metra - stacja Mińska. Działają tutaj również liczne kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego.

Budowa III etapu Alei Praskich rozpocznie się w sierpniu. Jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.

Projekt architektoniczny całego osiedla opracowała pracownia FBT.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych