III etap Osiedla Miasto Polesie już w ofercie Atal

Atal uruchomił sprzedaż kolejnej części realizowanego w Łodzi wieloetapowego osiedla Nowe Miasto Polesie. Rozpoczęła się budowa dwóch budynków ze 140 mieszkaniami i 40 lokalami usługowymi.

Autor: housemarket.pl 11 czerwca 2021 11:41

Nowe Miasto Polesie to wieloetapowe osiedle powstające na terenie liczącym blisko 9 hektarów, które po ukończeniu procesu inwestycyjnego stworzy nową tkankę miejską gwarantującą wygody, wysoką jakość życia i dobrostan mieszkańców. We wprowadzonej do oferty pierwszej części trzeciego etapu projektu zaplanowano realizację dwóch budynków podzielonych na sześć pięciokondygnacyjnych segmentów, w których powstanie 140 komfortowych mieszkań. Dostępne są funkcjonalnie zaprojektowane i zróżnicowane wnętrza o metrażu od 35,25 do 104,55 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi.

Uzupełnieniem przestrzeni będą przestronne balkony. Na terenie inwestycji przewidziano aż 40 lokali o przeznaczeniu usługowo-handlowym, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. Z myślą o zmotoryzowanych w tej części osiedla powstaną także liczne miejsca postojowe – zarówno naziemne, jak i w hali garażowej. Dodatkowo przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będą komórki i schowki lokatorskie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Realizując wieloetapową inwestycję, jaką jest Nowe Miasto Polesie, postawiliśmy sobie za cel stworzenie praktycznego i funkcjonalnego osiedla, a zarazem przyjaznego i komfortowego środowiska dla jego mieszkańców. Klienci doceniają nowoczesną i ciekawą architekturę osiedla, a także potencjał lokalizacji i bliskość terenów zielonych. Ponadto przyszli lokatorzy mogą wybierać spośród szerokiej oferty mieszkań o zróżnicowanych metrażach - wyjaśnia Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

W ramach pierwszego etapu osiedla Nowe Miasto Polesie powstają cztery budynki z 142 mieszkaniami. W drugiej części zostaną zrealizowane cztery budynki, w których znajdą się 152 mieszkania. Dostępnych w sprzedaży jest już tylko 12 mieszkań z I etapu i 37 mieszkań w II etapie.

CZYTAJ TEŻ: NOWE MIASTO POLESIE - RUSZYŁA SPRZEDAŻ

Projekt osiedla Nowe Miasto Polesie realizuje koncepcję synergii ciekawej architektury i funkcjonalności, jednocześnie harmonijnie wpisuje się w otaczający go pejzaż i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji. Otwarty, nieogrodzony i przemyślany układ architektoniczny trzeciego etapu osiedla z jednej strony integruje mieszkańców, z drugiej stwarza poczucie prywatności i komfortu. Wewnątrz zabudowy powstaną zielone skwery z drzewami, które staną się kameralnymi przestrzeniami służącymi rekreacji i sprzyjającymi nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Z myślą o najmłodszych powstaną place zabaw. Większość miejsc postojowych zostanie zlokalizowana w podziemnej hali garażowej, aby zminimalizować ruch kołowy na terenie osiedla, dając pierwszeństwo pieszym i rowerzystom. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, szerokie ciągi komunikacyjne oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków i całego osiedla.

- Czytelny układ urbanistyczny, na który składa się 14 segmentów mieszkalnych, przemyślane ciągi komunikacyjne podkreślone zielenią oraz ogólnodostępne wnętrza urbanistyczne pozwolą przyszłym mieszkańcom nie tylko na łatwą orientację w terenie, ale także na budowanie relacji międzyludzkich. Przestrzenie wspólne i kwestie społeczne stają się na powrót coraz ważniejszym elementem projektowania budynków mieszkalnych. Dlatego projektując III etap osiedla ATAL zwracaliśmy na nie szczególną uwagę - mówi Bartłomiej Kisielewski, architekt i partner w Horizone Studio.

Kompleks powstaje na Polesiu, w południowo-zachodniej części Łodzi.

Nowe Miasto Polesie to nie jedyna propozycja Atal na łódzkim rynku. Deweloper oferuje również Apartamenty Drewnowska 43 – prestiżową inwestycję oddającą wielkomiejski charakter Łodzi. Projekt ten powstaje tuż obok popularnej łódzkiej Manufaktury. Dostępnych jest także kilka ostatnich lokali w wieloetapowym osiedlu Chojny Park, które powstaje w dzielnicy Górna, na południe od centrum miasta.

Planowany termin oddania osiedla Nowe Miasto Polesie IIIA to III kw. 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych