Ile kosztuje metr kwadratowy luksusowego apartamentu?

Kwoty, od jakich nieruchomości uznawane są za luksusowe przez osoby o miesięcznych dochodach powyżej 7,1 tys. zł brutto to: zamożni – 7,1 - 10 tys. zł, bardzo zamożni – 10 - 20 tys. zł i bogaci – 20+ tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 12 grudnia 2016 09:04

Ceny metra kwadratowego wykończonego apartamentu w dużym mieście w Polsce według tych grup konsumentów wahają się od 11 800 zł, poprzez 12 000 zł, do 12 000 zł.

Według raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”300 mln euro kosztuje obecnie najdroższy apartament na świecie, który znajduje się w Monako. Z kolei 5 mln euro kosztuje obecnie najdroższy apartament w Polsce – Angel Wawel w Krakowie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamenty luksusowe

Apartamenty luksusowe mają w swoim standardzie atrakcyjną lokalizację, ciekawą architekturę, udogodnienia dla mieszkańców w formie całodobowej ochrony czy miejsc do odpoczynku. Do tego segmentu można zaliczyć wiele inwestycji z Polski, między innymi: Cosmopolitan w Warszawie, Angel Wawel w Krakowie czy też znajdujące się w budowie La Playa Palace w Sopocie, którego oddanie planowane jest na 2018 rok.

Apartamenty superluksusowe

Apartamenty superluksusowe cechują się atrakcyjną lokalizacją, wysokim standardem obsługi oraz licznymi udogodnieniami dla mieszkańców dostarczanymi na wysokim poziomie. Od niedawna do tej grupy zaliczyć można już dwie nieruchomość z Polski: inwestycję firmy BBI Development i AmstarZłota 44 oraz wrocławską inwestycję Sky Tower. Nieruchomość ta, zaprojektowana przez architektów z pracowni Studio Architektoniczne Fold, jest obecnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w kraju i charakteryzuje się doskonałą lokalizacją w centrum Wrocławia oraz cenami znacznie przekraczającymi średnie ceny apartamentów w Polsce.

Apartamenty ultraluksusowe

Apartamenty ultraluksusowe – do nich zaliczane są najbardziej luksusowe nieruchomości na świecie, cechujące się bardzo ekskluzywną lokalizacją, rozpoznawalną bryłą i obsługą klasy pięciogwiazdkowego hotelu. Aktualnie najdroższym ultraluksusowym apartamentem na świecie jest Sky Penthouse w Monako, którego cena wynosi ponad 300 mln euro. Patrząc jednak na cenę za metr kwadratowy, niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest inwestycja z Hongkongu, gdzie ceny za mkw. dochodzą do pół miliona złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych