Ile za najdroższy adres w 2016 roku?

Ponad 11 mln złotych za 330-metrowe mieszkanie w odremontowanym apartamentowcu Park Lane przy ul. Podchorążych w Warszawie - to zdecydowanie najdroższe mieszkanie sprzedane w Polsce w 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 31 stycznia 2017 09:28

W top 4 zestawienia przygotowanego przez urban.one znalazły się jeszcze trzy inne warszawskie adresy. Co ciekawe na liście rekordowych transakcji nie ma jeszcze Złotej 44, ponieważ budynek zostanie oddany do użytkowania w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zapewne będzie pretendentem do rekordów cenowych w 2017 r. Za to coraz droższe stają się luksusowe mieszkania w Trójmieście, które zajmują kolejne miejsca na rekordowym podium zaraz po Warszawie.

Wydawało się, że Park Residence najlepsze czasy ma już za sobą, a jednak. Generalny remont i nowa koncepcja marketingowa, m.in. zmiana nazwy na Apartamenty Park Lane uczyniły ten adres jednym z najbardziej prestiżowych w stolicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest tam tylko 12 apartamentów, w tym dwa dwupoziomowe, zajmujące ostatnie piętra. Metraże? Te są prawdziwie królewskie: od 135 mkw. do aż 330 mkw. Luksus przez duże L jest widoczny na każdym kroku. Są tu nie tylko portiernia, sala spotkań czy spa, ale też oryginalnie zaprojektowane wnętrza z doskonałej jakości materiałów.

Lotto za adres

Apartament w Park Lane choć niebotycznie drogi, pod względem ceny za metr kwadratowy ustępuje pola mieszkaniom przy nieodległej Parkowej 19.

- Po rocznej przerwie, to właśnie tam po raz kolejny odnotowano najwyższą cenę w Polsce za metr kwadratowy lokalu - 49 tys. zł. Kupujący zapłacił więc za 137- metrowy apartament 6,8 mln zł. Jak wynika z wyliczeń urban.one - narzędzia online do natychmiastowej analizy wartości mieszkania - różnica pomiędzy ceną metra tego lokum a średnią w Śródmieściu wyniosła niemal 40 tys. zł. Metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym kosztuje bowiem w tej dzielnicy przeciętnie 10 tys. zł – mówi Barbara Bugaj, starszy analityk rynku nieruchomości z urban.one.

Apetyt na Sopot

Na tym nie kończą się nieruchomościowe rekordy w Warszawie. Na rynku wtórnym przodują takie adresy jak Wybrzeże Kościuszkowskie, gdzie za 240-metrowy apartament kupujący zapłacił 8,5 mln zł (35,8 zł/mkw.). Z grupy najdroższych apartamentowców w Polsce nie wypadł również wieżowiec Cosmpolitan przy ul. Twardej. Ktoś zapłacił tam 6,7 mln zł za niemal dwustumetrowe mieszkanie. Wysoka cena gwarantuje w tym przypadku nie tylko doskonałą lokalizację, ale też sąsiedztwo artystów, z których słynie Cosmopolitan.

Wśród pozostałych miast Polski niemało płacą też koneserzy i fani luksusu w Trójmieście. Po Warszawie, to właśnie tam urban.one odnotował transakcje, które znalazły się wysoko w rankingu rekordów. W Gdańsku apartament zlokalizowany przy marinie, przy ul. Szafarnia, kosztował ponad 1,5 mln zł (cena za 1 mkw. aż 32 tys. zł). W Sopocie najdroższe transakcje na podobnym poziomie cenowym miały miejsce w nowych apartamentach przy ulicy Parkowej. Kto wie, czy w przyszłości to właśnie sopocka Parkowa nie zdetronizuje tej warszawskiej?

Mniejsze miasto, mniejsza cena

Okazji cenowych w 2016 roku można szukać w kamienicach, ale raczej w mniejszych miastach. W Piotrkowie Trybunalskim, lokal mieszkalny na ostatnim piętrze przedwojennej kamienicy kosztował jedyne 40 tys. zł. W województwie dolnośląskim, w Świdnicy za 75 tys. zł można było kupić 132-metrowe mieszkanie w kamienicy z 1912 roku. Niestety nie wiadomo nic o stanie lokalu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych