In Place. Marvipol buduje ekologiczną przestrzeń mieszkalną

Marvipol Development rusza z nową inwestycją mieszkaniową. Osiedle In Place zostanie zrealizowane na granicy dwóch warszawskich dzielnic - Ochoty i Włoch.

Autor: housemarket.pl 08 lutego 2022 13:14

  • W ramach I etapu inwestycji In Place powstaną dwa budynki, obejmujące łącznie 365 mieszkań i 6 lokali usługowych.
  • Start budowy zaplanowano na II kwartał 2022 roku.
  • Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia Kaps Architekci.

Osiedle In Place powstanie w południowo-zachodniej części Warszawy, przy ul. Instalatorów 5. Kompleks składać się będzie z dwóch 6-9 kondygnacyjnych budynków z podziemną halą garażową i komórkami lokatorskimi. W I etapie projektu zaplanowano łącznie 365 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 27 do 93 mkw.) i funkcjonalnych rozkładach. Do każdego lokalu przynależeć będzie dodatkowa powierzchnia w postaci ogródka, balkonu, loggii lub tarasu. W budynku B znajdzie się 6 lokali usługowych, które uzupełnią ofertę handlową okolicy.

CZYTAJ TEŻ: MARVIPOL KUPUJE W WARSZAWIE

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na terenie osiedla zaplanowano wiele udogodnień. W budynkach znajdą się wózkownie, a na zewnątrz – wiaty rowerowe dla miłośników jednośladów. Mieszkańcy będą mieli również do dyspozycji zieloną strefą rekreacyjną w postaci wewnętrznego dziedzińca z miejscami do wypoczynku oraz placem zabaw dla dzieci. Projekt inwestycji wyróżnia się inteligentnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Do zakupionych mieszkań dołączane będą filtry antysmogowe oraz technologie smart, które pozwolą na zdalne sterowanie m.in. oświetleniem czy temperaturą. Ponadto, dzięki zewnętrznemu czujnikowi powietrza Airly, mieszkańcy będą mogli na bieżąco monitorować jakość powietrza w najbliższym otoczeniu.

- Ideą towarzyszącą projektowaniu osiedla było stworzenie ekologicznej przestrzeni mieszkalnej, która jest przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i środowisku. Nasz nowy projekt przeznaczony jest dla osób, które chcą żyć i mieszkać w zasięgu miejskiej infrastruktury, a jednocześnie cieszyć się zielonym otoczeniem – powiedział Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development.

Projekt inwestycji ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Elementy wyróżniające architekturę to: 9-piętrowa dominanta od strony ul. Instalatorów, stalowe i szklane balustrady oraz grafitowo-białe elewacje, uatrakcyjnione boniami. Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia Kaps Architekci. 

Oddanie do użytkowania I etapu osiedla In Place zaplanowano na II kwartał 2024 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych