Inpro dogaduje się z władzami GdańskaHouseMarket.pl - 09 lutego 2016 10:37


Inpro odtworzy XVIII-wieczny park na Pieckach-Migowie, pod warunkiem, że miasto po zakończeniu inwestycji będzie teren pielęgnować. W jego sąsiedztwie deweloper chce postawić sześć domów mieszkalnych. W sumie - około 200 mieszkań.

Firma Inpro jest właścicielem działki o powierzchni 2,2 hektara u zbiegu ulic: Bulońskiej i Myśliwskiej na Pieckach-Migowie. Planuje postawić w tym miejscu sześć domów mieszkalnych, liczących od czterech do sześciu kondygnacji - w sumie około 200 mieszkań. Deweloper chce też zbudować dwukondygnacyjny budynek usługowy z restauracją na parterze. Na obszarze 1,4 ha urządzony zostanie park.

- Jest kilka koncepcji na obiekt usługowy. Chcemy, by nawiązywał do pałacyku, który tu dawniej stał. Marzy mi się, by na parterze działała restauracja w stylu międzywojennym. Nie ma czegoś takiego w Gdańsku - poinformował Piotr Stefaniak, prezes Inpro.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje gdański magistrat,  park miałby być ogólnodostępny, jednak Inpro stawia warunek: doprowadzi to miejsce do dawnej świetności, ale po zakończeniu inwestycji miasto miałoby przejąć i pielęgnować park.

Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej, przyznał, że miasto jest otwarte na taką propozycję: - Chcemy pójść w tym kierunku i zarządzać parkiem – potwierdził wiceprezydent.

W Parku Migowskim rosną drzewa liczące ponad 150 lat. Planowane są nowe nasadzenia drzew i krzewów. Pojawi się też oświetlenie, dzięki czemu nawet po zmroku będzie to bezpieczne miejsce rekreacji.

Wiceprezydent Bielawski cieszy się, że w końcu ten zaniedbany teren ma szansę stać się atrakcyjną częścią Piecek-Migowa.

- Ten teren ma bardzo burzliwą historię - przypomina zastępca prezydenta Wiesław Bielawski. - Od sprzedaży przed bardzo wieloma laty po próby uzyskania zgody administracyjnej na realizację jakiegoś przedsięwzięcia, wszystkie nieudane. Myślę, że pomału dojrzewamy do osiągnięcia jakiegoś kompromisu, by uzyskać tutaj strefę publiczną, a jednocześnie pozwolić na realizację części komercyjnej, która częściowo sfinansowałaby tę publiczną – dodaje wiceprezydent.

Inwestycja mogłaby się rozpocząć wiosną 2017 r. Jej realizacja potrwa około 2-2,5 roku.