Inpro rośnie na znaczeniu

W I kwartale 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Inpro osiągnęły poziom 44,5 mln zł czyli o ponad 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Autor: Housemarket.pl 12 maja 2017 11:39

Jak podaje firma, zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze trzy miesiące br. wyniósł 14,7 mln zł (wzrost o 48 proc. r./r.), a zysk netto 6,7 mln zł (wzrost o 137 proc. r./r.). Grupa Inpro do końca 2017 roku planuje wprowadzić do oferty 718 kolejnych mieszkań i domów.

Grupa Inpro wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 44,5 mln zł netto, czyli o 7 proc. wyższe niż w I kwartale 2016 roku. Natomiast zysk brutto ze sprzedaży w trzech pierwszych miesiącach br. wzrósł o 48 proc. do wartości 14,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 6,7 mln i był wyższy o 137 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Narastająco za pierwsze trzy miesiące 2017 roku Grupa Kapitałowa Inpro sprzedała łącznie 134 lokale (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 8 proc. więcej niż w okresie porównywalnym (przez pierwsze trzy miesiące ubiegłego roku Grupa sprzedała 124 lokale). Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje: etap I Harmonii Oliwskiej i Kwartał Uniwersytecki ze względu na atrakcyjną lokalizację oraz Optima etap I z uwagi na dostępność w programie Mieszkanie dla Młodych. Spółka zależna - Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta zawarła w pierwszym kwartale 2017 roku 51 umów przedwstępnych netto, co stanowi wzrost w porównaniu z okresem porównywalnym o 38 proc.

- Pierwszy kwartał 2017 roku oceniamy pozytywnie. Na rynku mieszkaniowym osiągnęliśmy wysoki poziom sprzedaży. Dużym powodzeniem cieszyły się mieszkania nabywane w celach inwestycyjnych i w ramach programu MdM. Jednocześnie udało nam się poprawić rentowność spółek Dom Zdrojowy oraz Hotel Mikołajki z uwagi na dobrą koniunkturę na rynku hotelarskim – mówi Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro.

W pierwszym kwartale br. Grupa Kapitałowa Inpro przekazała łącznie 104 lokale (w tym Inpro wydała 79 lokali) i było to o 5 proc. mniej niż w I kwartale 2016 roku, kiedy to Grupa wydała 110 mieszkań.

Przeważająca część obrotów spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę 2017 roku, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe- budynek nr 20 oraz 21, Osiedle Leszczynowy Staw – budynek nr 1, Osiedle Harmonia Oliwska etap I, Osiedle Optima etap I oraz domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park.

W 2017 roku Grupa planuje wprowadzić do oferty 718 nowych mieszkań i domów. Tak zróżnicowana struktura ofertowa powinna zapewnić wysoki poziom transakcji sprzedaży w najbliższych kwartałach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku bieżącym to: Harmonia Oliwska etap II (84 lokale), Kwartał Uniwersytecki etap II (96 lokali), Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim (105 lokali), Azymut w Gdyni (200 lokali), domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park (22 domy), osiedle Leszczynowy Staw (62 lokale), osiedle Nowa Niepołomicka (84 lokale) i osiedle Jaśkowa Dolina (65 lokali).

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych