Inwestowania w nieruchomości turystyczne? Poznaj sprawdzone sposoby

Coraz więcej osób myśli o tym, żeby zainwestować swoje pieniądze, aby w przyszłości przynosiły oczekiwane zyski. Istnieje kilka sprawdzonych i łatwych sposobów na to, żeby nauczyć się prawidłowo inwestować swój kapitał – szczególnie w przypadku nieruchomości turystycznych.

Autor: housemarket.pl 11 stycznia 2022 12:57

  • Znając swoje możliwości związane z kapitałem, jaki chce się przeznaczyć w celach inwestycyjnych, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego inwestowania.
  • Sposobów zdobycia takiej wiedzy jest kilka. W zależności od tego, jakich efektów się oczekuje, można wybrać jeden z nich.
  • Należą do nich specjalistyczne kursy i książki, a także nowoczesny sposób przekazywania wiedzy, jakim są podcasty.

Kurs inwestowania u specjalisty

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wybranie się na kurs. Specjaliści branży związanej z finansami i inwestowaniem tłumaczą, od czego zacząć i jakie są dostępne opcje. Takie szkolenie to przede wszystkim dużo wiedzy i zagadnień, które mogą być przydatne podczas podejmowania decyzji o lokowaniu kapitału. W trakcie kursu ekspert przedstawia zasady i psychologię inwestowania, a także sposoby, które pozwolą łatwiej ocenić ryzyko. W ramach takich spotkań mogą odbyć się także dodatkowe konsultacje, w ramach których można zadać dodatkowe pytania prowadzącemu.

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIE NA WYNAJEM - INWESTOWANIE INDYWIDUALNE CZY GRUPOWE? 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W przypadku nieruchomości turystycznych, warto poszukać eksperta, który zajmuje się właśnie tym zagadnieniem. Inwestycje i ich metody mogą się od siebie różnić. Jeśli zależy nam na tym, aby była to właśnie nieruchomość, specjalista musi mieć doświadczenie i rzetelną wiedzę w tej dziedzinie. Niekiedy zdarza się, że takie szkolenia bywają marketingową pułapką, dlatego warto się upewnić, co do kwalifikacji prowadzących – mówi Łukasz Feldman, prezes grupy funduszy inwestycyjnych Brave Venture Capital.

Koszt takiego warsztatu ze specjalistą wynosi zazwyczaj około kilkuset, niekiedy nawet do tysiąca złotych, w zależności od czasu, liczby tematów i rodzaju placówki. Trwa kilka dni, tygodni lub miesięcy. Oprócz przygotowania odpowiedniego budżetu, na efekty trzeba trochę poczekać, aby móc wypróbować wiedzę w praktyce.

Fachowa literatura dotycząca inwestycji

Chcąc zaoszczędzić, zarówno fundusze, jak i czas, można sięgnąć po fachową literaturę, która porusza ogólną tematykę inwestowania. Dzięki tego rodzaju książkom można poszerzyć swoją wiedzę, a także poznać przykłady konkretnych inwestycji np. dotyczących nieruchomości.

Jest to znacznie tańsza metoda, jednak brakuje w niej konfrontacji z osobą, która stoi za danymi doświadczeniami, związanymi z lokowaniem kapitału. Natomiast można dzięki niej poznać sporo teoretycznych zagadnień i przykładów, które stanowią swoistą bazę. Warto zacząć od tego rodzaju sposobu, aby następnie sięgnąć po kolejne, bardziej rozwijające i sprecyzowane w kierunku turystyki kroki.

Podcasty inwestycyjne z ekspertami

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych