Inwestycja premium w Gdańsku. Allcon zapowiada realizację Atrium Oliva

W jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska wkrótce rozpocznie się realizacja kameralnej inwestycji. Atrium Oliva połączy zalety historycznej i nowoczesnej Oliwy. Pierwsze budynki będą gotowe do końca 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 09 sierpnia 2021 16:58

  • Allcon buduje w gdańsku inwestycje na 149 mieszkań.
  • Inwestycja powstanie w zielonej okolicy.
  • Atutem projektu jest plan przestrzeni publicznej, z reprezentacyjnym placem i usługami na parterze oraz nowoczesnym placem zabaw dla dzieci.
  • Projekt Atrium Oliva uwzględnia szereg rozwiązań ekologicznych.

W pierwszym etapie powstaną dwa budynki trzypiętrowe, w ramach których deweloper zrealizuje 52 mieszkania od 36 do 114 mkw. W kolejnych etapach planowane są także lokale usługowe. Docelowo zrealizowanych zostanie łącznie pięć budynków i 149 apartamentów. Osiedle będzie ogólnodostępne i niegrodzone. Jego sercem będzie obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych, ale w nowoczesnym wydaniu. Będzie to przestrzeń sprzyjająca nawiązywaniu więzi społecznych między mieszkańcami, z założeniem wodnym, pieszą kładką, teatralnymi schodami zewnętrznymi oraz bogatą roślinnością. Ruch kołowy zostanie ograniczony do podziemnej hali garażowej. Na dachu części fitness architekci zaplanowali też strefę wyciszenia, gdzie mieszkańcy będą mogli poczytać książkę i zrelaksować się wśród zieleni.

CZYTAJ TEŻ: ALLCON SZYKUJE NOWĄ INWESTYCJĘ PREMIUM 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Standard premium

Inwestycja powstanie w spokojnej części zabytkowej dzielnicy Oliwa, przy ulicach Bażyńskiego i Grottgera. To zielona okolica, zdominowana przez niską zabudowę, a równocześnie znajdująca się o krok od tętniącego serca nowoczesnej Oliwy.

Projektu wkomponuje się w historyczne otoczenie i niską zabudowę, nawiązując przy tym do najlepszych standardów dzielnicy. W tym celu, Allcon w 2019 roku przeprowadził konkurs na koncepcję architektoniczną, w którym udział wzięło 5 pracowni z całej Polski. Autorami zwycięskiego projektu są architekci z Roark Studio z Trójmiasta.

- Prace projektowe na każdym etapie inwestycji to skomplikowany proces – mówi arch. Wyzwaniem, ale jednocześnie pewnego rodzaju komfortem była praca nad założeniem od A do Z: przez koncepcję architektoniczno–urbanistyczną, po projekty wnętrz i architektury krajobrazu. Skoordynowanie wszystkich elementów projektu i poszczególnych branż na każdym etapie i dodatkowo uwzględnianie wymagań certyfikacji, opracowań ekologicznych, jest zadaniem skomplikowanym, ale dającym też dużo satysfakcji - mówi Krzysztof Pietras, dyrektor ds. architektury mieszkaniowej pracowni Roark Studio. 

Zwycięski projekt ujął jury wyjątkowo dopracowanym planem zagospodarowania terenu, który uwzględnił różne aspekty życia codziennego. Doceniono także odpowiednią skalę budynków i architekturę, które wpisują się w tę część Oliwy. Dużym atutem projektu jest plan przestrzeni publicznej - najbardziej wyeksponowanej części osiedla - z reprezentacyjnym placem i usługami na parterze oraz nowoczesnym placem zabaw dla dzieci. Projekt Roark Studio charakteryzuje się też przemyślanym rozkładem funkcjonalnym apartamentów, optymalnym doświetleniem, zapewnieniem mieszkańcom standardu premium zarówno w apartamencie, jak i w postaci widoków za oknem.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych