Inwestycja w Modlinie - w stylu smart

W perspektywie najbliższych lat na terenach historycznej Twierdzy Modlin ma powstać gigantyczny ośrodek, który połączy wiele funkcji. W nowej inwestycji Grupy Konkret nie zabraknie na pewno mieszkań.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 11 lipca 2017 14:44

Miasto inteligentnych rozwiązań – Warszawa Modlin Smart City powstaje tam, gdzie Narew łączy się z Wisłą, na terenach historycznej Twierdzy Modlin, czyli zespołu fortyfikacji, pochodzących z początków XIX wieku, z czasów napoleońskich. W perspektywie 5-7 lat ma powstać tam tętniący życiem, nowoczesny ośrodek. Grupa Konkret, która kupiła Twierdzę Modlin od Agencji Mienia Wojskowego w 2013 roku, chce zbudować tam m.in. największe w tej części Europy centrum kongresowe, ale też loftowe osiedle mieszkaniowe, biura i infrastrukturę handlowo-usługową. W kompleksie mają być zastosowane inteligentne rozwiązania, które ułatwią życie mieszkańcom i turystom.

- Idea inwestycji zrodziła się z potrzeby nadania temu wyjątkowemu miejscu odpowiedniej rangi, wykorzystując uwarunkowania lokalizacyjne oraz architektoniczne – mówi Wiesław Jan Prusiecki, prezes Grupy Konkret. - Polska powinna mieć miejsce o tak charakterystycznym wydźwięku i przełamać schemat miast rozwijających się etapowo na definiowanie miejsc i przestrzeni od podstaw. Projektowanie funkcjonalne i strefowanie obiektów, kubatur i przestrzeni jest wielkim wyzwaniem - dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przeczytaj więcej: Gigantyczna rewitalizacja w stylu smart

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych