Inwestycja z artystycznym sznytem w pobliżu placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu

58 mieszkań powstanie w obrębie placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Spółka celowa firmy deweloperskiej Inkom pozyskała finansowanie na realizację inwestycji.

Autor: housemarket.pl 17 stycznia 2020 11:34

Inwestycja powstaje w samym sercu wrocławskiego kampusu uczelni wyższych, domów studenckich i przestrzeni akademickich. Jednym z jej atutów jest lokalizacja, m.in. bezpośredni dostęp do centrów komunikacyjnych, biznesowych i usługowych przy placu Grunwaldzkim. W sąsiedztwie znajdują się liczne skwery i tereny zielone, w tym park Szczytnicki i miejsca rekreacji wzdłuż wybrzeża Starej Odry. Spacer na wrocławski Rynek zajmie około pół godziny, zaś dojazd tramwajem - około 10 minut.

- Budynek przy Gdańskiej 1 uzupełnia zabudowę północnej części placu Grunwaldzkiego. Zależało nam na stworzeniu projektu, który swobodnie wpisze się w historyczny obszar dzielnicy. Inwestycja powstaje w otoczeniu pełnej infrastruktury - zapewnia Krzysztof Ziajka, prezes Inkom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 6-kondygnacyjnym budynku przy ul. Gdańskiej 1 powstaną 58 mieszkania o powierzchni od 27 do 65 mkw. Wszystkie lokale będą mieć balkony lub tarasy. Parter stanowić będą lokale usługowe o łącznej powierzchni niemal 500 m kw. Dwa podziemne piętra zajmie garaż, w którym zaprojektowano również komórki lokatorskie i miejsce do przechowywania rowerów. Budynek wyposażony będzie w nowoczesną windę, która sama kieruje się w dół po otwarciu drzwi do klatki schodowej.

- Banki i instytucje finansowe z rezerwą podchodzą dziś do finansowania nowych projektów deweloperskich. To szczególnie duże wyzwanie dla działających na tym rynku małych i średnich firm, które bardzo często realizują ciekawe, odważne i wyczekiwane przez społeczności lokalne projekty. Właśnie takim projektem, wpisującym się w historyczną zabudowę Wrocławia i charakteryzującym się doskonałą lokalizacją, jest Gdańska 1. Jako Upper Finance, cieszymy się, że poprzez kompleksowe wsparcie Inkom w pozyskaniu finansowania możemy być częścią tego projektu - powiedziała Iwona Załuska z firmy doradczej Upper Finance.

Reprezentacyjną architekturę Gdańskiej 1 wyróżni charakterystyczny detal. Na dwóch ścianach budynku znajdować się będzie mural zaprojektowany przez wrocławskiego artystę Dawida Celka. Obraz przedstawiać będzie romantyczną opowieść o spotkaniu ludzi, pięknym Wrocławiu, Odrze i Śródmieściu. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych