Jak dziś kupuje się luksusowe nieruchomości?

Nieruchomości premium to segment rynku, który w Polsce rozwija się dynamicznie. Wraz z nieustannym bogaceniem się Polaków, grupa klientów zainteresowanych zakupem luksusowych nieruchomości stale rośnie. Sytuacja wydawałaby się idealna. Problem jednak w tym, że popyt przewyższa podaż, dostępność jakościowych ofert jest bardzo ograniczona, a zdecydowana większość z nich nigdy nie trafia do publicznego obiegu. Kupującym bardzo ciężko znaleźć nieruchomość, która spełniałaby wyszukane oczekiwania. Jak zatem wygląda dziś proces poszukiwań i zakupu luksusowych nieruchomości?

Autor: PropertyNews.pl 09 sierpnia 2021 08:44

Luksus dostępny dla wybranych

Z perspektywy klienta, który chciałby nabyć unikalną i luksusową nieruchomość - samodzielne poszukiwania są niezwykle trudne, w wielu przypadkach praktycznie skazane na niepowodzenie. Bardzo trudno jest znaleźć ekskluzywną i niebanalną ofertę na portalach internetowych. Takie nieruchomości po prostu tam nigdy nie trafiają. Luksusowe nieruchomości sprzedawane są najczęściej poza rynkiem, oferowane są ekskluzywnie przez doświadczonych doradców nieruchomości, którzy swoimi kanałami oferują je obsługiwanym klientom.
Dlaczego ofert nieruchomości premium jest tak mało na serwisach internetowych? Popularne portale nieruchomościowe to miejsca, w którym każdy ogłasza każdą nieruchomość, od działek po pokoje na wynajem. Nie jest to miejsce, w którym zamożni klienci szukają ekskluzywnych nieruchomości. Większość właścicieli luksusowych nieruchomości zastrzega sobie zakaz publikacji na portalach, gdyż obecność ich ekskluzywnego apartamentu lub rezydencji w takim miejscu zwyczajnie deprecjonuje jego wartość.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla Bartłomiej Annusewicz, dyrektor zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate - Luksus to coś niedostępnego dla wszystkich – to obiekt pożądania, trudny do zdobycia. Klienci premium szukają tego, czego nie może mieć nikt inny. To właśnie ta unikalność powoduje, że najbardziej pożądane są tak zwane oferty „off-market”, a więc takie, które oferowane są poza rynkiem. Szacujemy, że około 40% naszych transakcji dotyczy ofert, które de facto nigdy nie pojawiły się oficjalnie w sprzedaży. To jest unikalna kompetencja, która wynika z pozycji rynkowej, doświadczenia i rozbudowanych sieci kontaktów. Niewiele agencji nieruchomości posiada takie know how, dlatego znalezienie odpowiedniego doradcy nie jest łatwe, co tym bardziej utrudnia sytuację kupujących. Dlatego do Lions Estate klienci trafiają z polecenia.

House hunting - jak się kupuje nieruchomości na rynku premium

Współpraca z indywidualnym doradcą to nie tylko ekskluzywny dostęp do unikalnych ofert, to również oszczędność czasu. Klienci na rynku premium to osoby bardzo zajęte, które często prowadzą własne biznesy i nie mają zwyczajnie czasu na samodzielne poszukiwania.

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości to dziesiątki godzin poświęconych na przeglądanie stron wielu agencji, portali i liczne rozmowy z wieloma pośrednikami. Nie zawsze prowadzi to do upragnionego rezultatu. W związku z tym klienci na rynku premium wybierają współpracę z rekomendowanym doradcą, który specjalizuje się w poszukiwaniach luksusowych nieruchomości. Ten trend przyszedł do nas z Zachodu. Szczególnie za oceanem popularna jest usługa poszukiwania domów tzw. house hunting. Jak podkreśla Rafał Lewandowski, doświadczony ekspert i Partner w Lions Estate

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych