Jak w prosty sposób zostać właścicielem obiektu turystycznego?

Wiele osób zastanawia się, w jaką nieruchomość zainwestować swoje pieniądze, aby na niej zarabiać - szczególnie w branży turystycznej. Wiele czynników na rynku sprawiło, że ceny dotyczące mieszkań, które można by później wynająć, drastycznie wzrastają. Czy jest jakiś lepszy, sprawdzony sposób na zakup obiektu pod wynajem turystyczny?

Autor: housemarket.pl 29 marca 2022 12:37

  • Nie trzeba szukać typowego M1 lub M2 blisko centrum, aby zostać właścicielem obiektu pod wynajem. Nowoczesna branża nieruchomości i turystyki daje znacznie więcej możliwości.
  • Jednym ze sposobów, aby zostać właścicielem obiektu turystycznego niższym kosztem, jest inwestycja w domek modułowy lub cały ich kompleks.

Myśląc o zakupie nieruchomości pod wynajem, często bierze się pod uwagę właśnie mieszkanie. Wiąże się ono ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji, która ogranicza, bo musi to być w mieście i mieć dobry dojazd. Ważne jest także dobranie powierzchni, która będzie odpowiednia pod usługi turystyczne, a przy tym uda się dzięki niej uzyskać zwrot z inwestycji.

Ceny mieszkań wciąż rosną i trudno o zakup takiego obiektu, który jest w stanie spełnić wszystkie te wymagania, a dodatkowo pozwoli bezproblemowo zarobić na wynajmie turystycznym. Poza tym trwa inflacja, czasy się zmieniają, a wraz z nimi warto brać pod uwagę bardziej nowoczesne rozwiązania. Inwestując w nieruchomość, można jednak ochronić swoje pieniądze przed wspomnianą inflacją - jej wartość, niezależnie czy będzie rosła szybko, czy też powoli, chroni pieniądze zainwestowane w nią.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: TOP: APARTAMENTY WAKACYJNE W POLSCE

Właśnie z powyższych powodów dobrze jest wyjść poza utarte myślenie schematami. Nie trzeba szukać typowego M1 lub M2 blisko centrum, aby zostać właścicielem obiektu pod wynajem. Nowoczesna branża nieruchomości i turystyki daje znacznie więcej możliwości. Warto się rozejrzeć i znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Zostań właścicielem… domku modułowego

- Jednym ze sposobów, aby zostać właścicielem obiektu turystycznego niższym kosztem, jest inwestycja w domek modułowy lub cały ich kompleks. Koszt jego postawienia i czas wybudowania są znacznie bardziej przystępne, niż w przypadku innych nieruchomości hotelowych lub na wynajem – mówi Rafał Nowakowski, prezes Cubeeco.

Domek modułowy pozwala na przygotowanie nowoczesnego miejsca turystycznego w dowolnej, ciekawej lokalizacji, także na łonie natury lub blisko morza. Poza tym, inwestując w niego, otrzymuje się obiekt wybudowany zgodnie z najnowszymi trendami turystki indywidualnej.

Jakie są korzyści, wynikające z posiadania domku modułowego?

Chcąc zainwestować w domek modułowy, należy wiedzieć, że można z niego korzystać prywatnie. Długi weekend z rodziną, a może wakacje ze znajomymi? Wszystkie swoje plany urlopowe można zrealizować właśnie w takim obiekcie, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy. Natomiast w czasie, kiedy nie będzie on wykorzystywany przez właściciela, można spokojnie wynajmować go turystycznie i czerpać z tego tytułu zyski.

Dodatkowym i sporym udogodnieniem jest pełna obsługa operatora inwestycyjnego. Co to oznacza w praktyce? Inwestor nie zajmuje się takimi kwestiami, jak obsługa turystów, rozliczenia za noclegi albo sprawy administracyjne. Wszystko to jest wykonywane za niego, dzięki czemu nie musi się martwić o wynajem domku. Pozostaje mu tylko czerpać zyski i korzystać z obiektu, kiedy będzie miał na to ochotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych