Jak wygląda współpraca z operatorem inwestycyjnym nieruchomości?

Rozważasz zainwestowanie w nieruchomość lub apartamenty nad morzem czy w górach, jednak nie wiesz, jak wygląda współpraca z operatorem inwestycyjnym takich obiektów? Wiedza o tym może zmienić nastawienie do tego rodzaju inwestycji, gdyż to właśnie dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie najlepszego zysku w skali rok do roku. Sprawdź, kim jest operator inwestycyjny i jakie zadania do niego należą.

Autor: housemarket.pl 16 maja 2022 13:39

  • Operator inwestycyjny ma obowiązek zarządzać nieruchomością w czasie trwania umowy, a także w zakresie, który ona definiuje i dbać o nią.
  • Inwestycje zarządzane przez profesjonalnego operatora, są mądrym rozwiązaniem, szczególnie dla inwestorów pasywnych.
  • Dzięki operatorowi inwestycyjnemu można zaoszczędzić czas, a przy tym uniknąć m.in. sporej ilości stresu związanego z obsługą klienta, remontami danego obiektu czy serwisem.

Kim jest operator i na co warto zwrócić uwagę podczas współpracy z nim?

Dzięki współpracy z operatorem inwestycyjnym danej nieruchomości, np. całorocznych domków modułowych przeznaczonych pod inwestycję, można w łatwy sposób zarządzać całą inwestycją. To właśnie on jest odpowiedzialny zarówno za planowanie całego modelu biznesowego, jak i jego organizację od podstaw.

- Wybierając dany projekt inwestycyjny oparty o rynek nieruchomości, za każdym razem należy dokładnie zweryfikować podmiot, który będzie operatorem inwestycji. Warto sprawdzić jego doświadczenie biznesowe, a w szczególności, jakie zyski osiągał na innych projektach. Warto porozmawiać z osobami, które już z nim współpracowały i zapytać o doświadczenia. Można także sprawdzić na stronach, m.in. KNF, czy nie ma jakiś ostrzeżeń wobec danego podmiotu - mówi Jakub Piątek, prezes zarządu Kancelarii Nieruchomości Premium we Wrocławiu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIE TO LUKSUS DLA ZMOŻNYCH 

Najważniejszym elementem, z punktu widzenia inwestora, jest otrzymywanie określonych zysków z inwestycji. Najczęściej są one wypłacane raz w roku. Dzięki operatorowi i jego umiejętnościom zarządzania obiektem, zyski te potrafią być bardzo zadowalające.

Jakie są jego obowiązki?

Operator inwestycyjny ma obowiązek zarządzać nieruchomością w czasie trwania umowy, a także w zakresie, który ona definiuje i dbać o nią. Zajmuje się również wszelkimi działaniami marketingowymi, dba o standard wyposażenia obiektu i zarządzanie infrastrukturą. Ponadto, w pełni obsługuje proces wynajmu, np. jak w przypadku modułowych domków Balance Park, gdzie po stronie operatora jest pełna obsługa klienta, jego zakwaterowanie i serwis nieruchomości.

Korzyści ze współpracy z operatorem inwestycyjnym

Inwestycje zarządzane przez profesjonalnego operatora, który potrafi wygenerować satysfakcjonujące, regularne zyski na danym projekcie, są mądrym rozwiązaniem, szczególnie dla inwestorów pasywnych. Ze względu na to, że niewiele osób posiada odpowiednią wiedzę, a także doświadczenie w długoterminowym, a przede wszystkim skutecznym inwestowaniu, warto nawiązać taką współpracę.

- Jedną z barier, jaką zazwyczaj posiadamy, jest czas, którego po prostu nie mamy. Dlatego z pewnością warto dbać o zabezpieczenie i kumulowanie swojego kapitału w ciekawych inwestycjach zarządzanych przez profesjonalnych operatorów - dodaje Jakub Piątek.

Dzięki operatorowi inwestycyjnemu można zaoszczędzić czas, a przy tym uniknąć m.in. sporej ilości stresu związanego z obsługą klienta, remontami danego obiektu czy serwisem. Taka kompleksowa obsługa sprawia, że inwestor nie musi się niczym zajmować, a czerpie korzyści finansowe z nieruchomości, w którą zainwestował. Goście, którzy czasowo ją wynajmują są w całości zadbani i obsłużeni bez jego bezpośredniego udziału. Co więcej, może on korzystać z obiektu w ciągu roku, np. w celach wakacyjnych lub na swoje własne, osobiste potrzeby. To trochę tak, jakby gdyby miał dwie nieruchomości w jednej, jednak nie ponosząc podwójnie kosztów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych