Jakie nowe inwestycje w Poznaniu?

Jakie inwestycje mieszkaniowe powstają w Poznaniu? W jakich dzielnicach deweloperzy prężnie działają? Zapraszamy na przegląd jesiennych budów w Poznaniu.

Autor: Housemarket.pl 08 listopada 2021 14:28

Aktualnie deweloperzy budują w Poznaniu i na obrzeżach miasta – w różnych lokalizacjach. Przykładem dewelopera, który posiada szeroką ofertę jest Agrobex. W Kleszczewie, w ramach projektu Kleszczewo Park, kończy się realizacja budynku wielorodzinnego oznaczonego jako K1. Już niedługo rozpoczną się odbiory mieszkań. Natomiast budynki drugi i trzeci będą gotowe w II kwartale 2022.Z kolei w podpoznańskim Zalasewie, deweloper kontynuuje rozbudowę osiedla Radosna IV. Obecnie trwają odbiory mieszkań w pierwszym ukończonym budynku (klatki 19A i 19B), a już w grudniu rozpoczną się w budynku kolejnym (klatki 21A i 21B). Łącznie powstało 108 lokali. Spółka rusza także z budową najnowszego projektu, czyli Osiedla Cybińska w Swarzędzu. W ramach I etapu inwestycji przygotowano 107 mieszkań o powierzchni od 31,31 do 65,87 mkw.

Z różnorodnej oferty wzbogacającej przedmieścia jest znany KM Building, realizując jednocześnie inwestycje w gminach: Kórnik i Swarzędz. W V etapie Rodzinnego Zakątka (gmina Kórnik) powstanie łącznie sześć szeregów z 62 domami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Przy pierwszych dwóch szeregowcach jest niemal ukończona droga oraz podjazdy z kostki brukowej. Kilku klientów odebrało swoje domy, a kolejni uczynią to w niedalekiej przyszłości. Zakończenie realizacji dwóch kolejnych szeregów przewidujemy na połowę przyszłego roku. Budowlańcy wykonują elewacje na zewnątrz, a wewnątrz – instalacje elektryczne i tynki – relacjonuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Deweloper z sukcesami rozwija też Zalasewo Park (gmina Swarzędz). – Do końca bieżącego roku planujemy oddać do użytkowania budynek wielorodzinny nr 3, co oznacza, że przed świętami Bożego Narodzenia zamkniemy całą inwestycję. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, a lokale na parterze zostały przygotowane w standardzie deweloperskim. Dbamy o zagospodarowanie terenu, tworząc drogi i parking. Zmierzamy ku zakończeniu Zalasewo Park – podsumowuje Maciej Bartczak z firmy KM Building.

Intensywnie działa KDM Deweloper. Wraz z zakończeniem lata rozpoczęła się inwestycja Osiedle Poznań Malarska.

- W I etapie osiągnęliśmy stan surowy, co oznacza, że mamy gotowe wszystkie mury, wstawioną stolarkę okienną, montujemy pokrycie dachowe. W II etapie prace są zróżnicowane. W obu tych częściach osiedla powstaną 74 domy i mieszkania – mówi Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper.

 W Poznaniu od smart apartamentów po domy

W stolicy Wielkopolski, nowe inwestycje zobaczymy odwiedzając Ogrody, Podolany, Strzeszyn na zachodzie miasta, czy Rondo Śródka, zlokalizowane bliżej strony północno-wschodniej. Klienci poszukujący nowego lokum mają przed sobą pełen wachlarz nieruchomości w granicy Poznania - od kompaktowego apartamentu o powierzchni około 20 mkw. aż po domy ponad 100 mkw.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych