Jantarowa docenionia za ochronę środowiska

Lubelski deweloper Willowa II został laureatem konkursu Klon 2017, organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Nagroda dotyczy budynków mieszkalnych przy ul. Jantarowej 18 i 20 w Lublinie.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2017 13:06

W konkursie nagradzane są firmy z całej Polski, które prowadzą swoją działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Willowa II otrzymała wyróżnienie za uzyskanie znaczącego efektu ekologicznego inwestycji osiągniętego we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska.

Inwestycja przy ul. Jantarowej 18 i 20 obejmowała realizację dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z kompleksem garażowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Łącznie oddano do użytku 143 mieszkania o pow. użytkowej 7716,93 mkw. oraz kompleks 57 garaży i miejsc postojowych w części podziemnej. Przy realizacji zastosowano materiały budowlane o współczynniku przenikania ciepła znacznie niższym od wymaganych, dzięki czemu rzeczywiste zapotrzebowanie na energię cieplną do ogrzania mieszkań obniżono o ok. 20 proc. Inwestycję oddano do użytku w sierpniu 2016 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To dla nas bardzo ważna nagroda. Realizując nasze inwestycje zawsze staramy się uwzględniać interes społeczeństwa, troszcząc się o środowisko naturalne. Wykorzystujemy najlepsze materiały budowlane oraz stosujemy ekologiczne i energooszczędne rozwiązania we wszystkich naszych inwestycjach – mówi Waldemar Gałan, prezes spółki Willowa II.

Firma od wielu lat jest jednym z wiodących inwestorów na lubelskim rynku deweloperskim. W swoim portfolio spółka posiada zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i budynki komercyjne realizowane według najnowszych trendów architektonicznych. Jest wykonawcą m.in. osiedla Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej w Lublinie, Centrum Medycznego i kompleksu mieszkalnego przy ul. Koralowej, kompleksu mieszkalno-usługowego przy ul. Onyksowej 17,19 i ul. Relaksowej 23, 25 i 27 oraz osiedla Słoneczne Wzgórze w Nałęczowie.

Obecnie firma realizuje w Lublinie kompleks mieszkalno-usługowy położony przy ul. Wojciechowskiej i Morwowej pod nazwą Osiedle Morwowa. Docelowo w ramach tej inwestycji mają powstać cztery nowoczesne budynki o wysokim standardzie wykonania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych