Jaśminowy Mokotów z pakietem inteligentnego domu

Warszawskie osiedle Jaśminowy Mokotów zostanie wyposażone w nowoczesne rozwiązania smart home. Umowę o współpracy podpisały firmy Fibaro oraz Skanska.

Autor: HouseMarket.pl 23 listopada 2016 13:13

Systemy inteligentnego domu Fibaro od początku do końca powstają w Polsce. Są projektowane i produkowane w Poznaniu. To obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązania tego rodzaju, dostępne w wielu krajach świata. Pakiet powitalny inteligentnego domu Fibaro będzie oferowany w ramach nowo powstającego osiedla Jaśminowy Mokotów w Warszawie. Jest ono realizowane przez spółkę Skanska Residential Development Poland. To nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w zielonej okolicy Skarpy Warszawskiej, którą cechuje kameralna zabudowa i skandynawski styl.

Pakiet Fibaro będzie złożony z urządzenia centralnego Home Center Lite oraz dwóch urządzeń sensorycznych Motion Sensor. Jakie korzyści takie rozwiązanie oferuje przyszłym mieszkańcom? Najmniejszy na świecie inteligentny czujnik ruchu wykrywa obecność intruza (jednocześnie nie jest uruchamiany przez zwierzęta), może też np. powiadamiać rodziców o powrocie dzieci ze szkoły. Prócz ochrony bezpieczeństwa, pozwoli poszerzać komfort mieszkania. Urządzenie przekazuje informacje o aktualnej temperaturze, a także o poziomie natężenia światła.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Warto zauważyć, że Jaśminowy Mokotów będzie certyfikowany ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM. System smart home, który pozwala na świadome i bardziej ekonomiczne gospodarowanie energią cieplną, doskonale wpisuje się w koncept tego osiedla – mówi Rafał Ciszewski, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego i rynku deweloperskiego Fibaro.

System można rozbudować o kolejne funkcje, dzięki którym możliwe staje się zarządzanie całym domem. Instalacja urządzeń nie wymaga ingerencji w strukturę budynku i mogą być one sterowane z dowolnego miejsca na świecie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych