JLL umacnia zespół i rozbudowuje zakres strategicznych usług doradczych

Firma doradcza JLL, w nawiązaniu do strategicznych zapowiedzi w Polsce z początku tego miesiąca, wzmacnia swoje kompetencje, aby wspierać klientów w budowaniu odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu. W ten sposób JLL może jeszcze lepiej pomagać partnerom biznesowym w reagowaniu na wyzwania współczesności.

Autor: housemarket.pl 23 grudnia 2021 11:27

  • Artur Pakuła awansuje na stanowisko Dyrektora Działu Zarządzania Projektami i Doradztwa Technicznego (P&DS) w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Do grona ekspertów JLL dołącza Rafał Skowroński, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie m.in. z obszaru inwestycyjnego i finansowego. Pokieruje polskim Zespołem ds. Energii i Infrastruktury w Dziale Rynków Kapitałowych w regionie EMEA.
  • Zmiany są spójne z ogłoszoną właśnie przez JLL strategią rozwoju firmy w Polsce, która w centrum zainteresowania stawia m.in. cele zrównoważonego rozwoju.

Artur Pakuła, dyrektor działu zarządzania projektami i doradztwa technicznego w JLL w Polsce, dodatkowo zajmie się wykorzystywaniem możliwości, jakie daje synergia i integracja usług nadzorując ten obszar w regionie CEE.

Rafał Skowroński z kolei zapewni mocne wsparcie w zakresie strategii dotyczących energii i infrastruktury jako dyrektor ds. energii i Infrastruktury w dziale rynków kapitałowych JLL w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Tempo zmian otoczenia biznesowego, ambitne cele zrównoważonego rozwoju i poszukiwanie nowych szans wzrostu – to jedne z głównych wyzwań, przed którymi stoją dziś firmy. Tylko w oparciu o najlepsze talenty oraz zintegrowane usługi, które dokładnie adresują potrzeby klientów, możemy budować zorientowaną na przyszłość ofertę doradczą wychodzącą poza zakres rynku nieruchomości. Mamy kapitał wiedzy, który wykorzystujemy doradzając naszym klientom w sprawach strategicznych a ESG jest osią wielu planów - mówi Mateusz Bonca, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

Powyższe zmiany są zgodne z ogłoszoną niedawno strategią rozwoju JLL. W jej ramach firma planuje m.in. zwiększyć swoje zaangażowanie w obszarze doradztwa strategicznego transformując biznesy swoich partnerów zgodnie z najlepszymi praktykami ESG, jak też rozwijać doradztwo w obszarach energetyki odnawialnej oraz infrastruktury.

Usługi P&DS skoncentrowane na regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Potrzeba szybszej wymiany wiedzy i informacji oraz dzielenie się najlepszymi praktykami z różnych rynków, skłoniły JLL do wyodrębnienia stanowiska szefa usług zarządzania projektami i doradztwa technicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Rola ta została powierzona Arturowi Pakule, który jednocześnie będzie nadal pełnił swoją dotychczasową funkcję – dyrektora działu zarządzania projektami i doradztwa technicznego w JLL Polska. Na poziomie CEE Artur będzie odpowiedzialny za kierowanie zespołem ponad 50 ekspertów posiadających rozległe know-how w zakresie architektury, projektowania, inżynierii i zarządzania projektami, oraz będzie nadzorował działania i dalszy rozwój usług w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Priorytetem jest koncentracja na innowacjach technologicznych oraz usługach z obszaru ESG.

Artur Pakuła ma ponad 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Realizował projekty na rzecz wiodących deweloperów komercyjnych, globalnych instytucji finansowych i technologicznych, funduszy inwestycyjnych, najemców korporacyjnych oraz inwestorów indywidualnych. Ma również doświadczenie w procesach rewitalizacyjnych i współpracy z konserwatorami zabytków.

Strategiczne doradztwo w zakresie energii odnawialnej

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych